Wizz Air zawiesi co najmniej 14 tras między UK a Polską od nowego roku. Dlaczego i o jakie połączenia chodzi?

Fot. Getty

Wizz Air planuje kolejne – tym razem radykalne – cięcia w siatce połączeń z Polski na pierwszy kwartał 2022 roku. Przewoźnik zawiesi co najmniej 36 tras, z czego minimum 14 między UK-PL. O jakie połączenia chodzi i skąd taka decyzja przewoźnika?

- Advertisement -

Wizz Air zapowiedział szeroko zakrojone cięcia w siatce połączeń – również między Polską a Wielką Brytanią. Węgierski przewoźnik z początkiem 2022 roku może zawiesić co najmniej 36 tras z Polski, z czego kilkanaście połączeń PL-UK.

 

Dlaczego Wizz Air zawiesza tak dużo połączeń z Polski?

Szef Wizz Air, Jozsef Varadi, w wywiadzie dla magazynu Re:view podkreślił, że linia lotnicza główny problem widzi w stosunkowo niskim odsetku szczepień w Polsce, który obecnie przekroczył 50 proc.

„To jest – przykro to mówić – konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce. Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent. Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk etc. Zresztą z dokładnie takiego samego powodu ograniczyliśmy też czasowo naszą obecność np. w Rumunii – tłumaczył szef Wizz Air. – To nie są liczby, które nas satysfakcjonują. W tym samym momencie w Wielkiej Brytanii czy Włoszech zaszczepiono ok. 85 procent obywateli. I w naturalny sposób jest tam latać łatwiej i z mniejszym ryzykiem. Można też coś zaplanować do przodu, z nieco dalszą perspektywą czasową”.

Wizz Air zawiesi 14 połączeń między Polską a UK

Z początkiem nowego roku Wizz Air planuje zawiesić trasy między Wielką Brytanią a polskimi lotniskami w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Olsztynie, Lublinie czy Szczecinie. Niektóre loty mogą zostać wycofane z harmonogramu nawet do marca, inne powinny powrócić już w lutym.

Według ustaleń portalu fly4free, od nowego roku zawieszonych zostanie co najmniej 36 tras Wizz Air z Polski – w tym następujące połączenia UK-PL:

  • Olsztyn – Londyn Luton (trasa zawieszona od 9 stycznia 2022 do 20 lutego 2022)
  • Lublin – Doncaster (loty zawieszone od 7 stycznia do 7 marca)
  • Poznań – Doncaster (loty zawieszone od 7 stycznia do 11 marca)
  • Kraków – Birmingham (trasa wznowiona 15 grudnia i ponownie zawieszona od 9 stycznia do 9 marca)
  • Kraków – Doncaster (zawieszone loty od 8 stycznia do 12 lutego)
  • Katowice – Liverpool (loty zawieszone od 6 stycznia do 28 marca)
  • Katowice – Bristol (loty zawieszone od 7 stycznia do 11 marca)
  • Gdańsk – Edynburg (trasa wznowiona 19 grudnia i ponownie zawieszona od 9 stycznia do 13 marca)
  • Gdańsk – Liverpool (połączenia zawieszone od 7 stycznia do 11 lutego)
  • Warszawa – Birmnigham (połączneia zawieszone od 8 stycznia do 12 lutego)
  • Warszawa – Edynburg (loty wznowione 16 grudnia i ponownie zawieszone od 9 stycznia do 13 lutego)
  • Warszawa – Liverpool (trasa zawieszona od 8 stycznia do 29 stycznia)
  • Wrocław – Doncaster (loty zawieszone od 7 stycznia do 11 lutego)
  • Wrocław – Birmingham (trasa zawieszona od 8 stycznia do 29 marca).

Przypomnijmy, że już wcześniej, mniej więcej w połowie listopada 2021, Wizz Air zawiesił na około miesiąc (do połowy grudnia) część połączeń między Polską a Wielką Brytanią. Według medialnych doniesień poprzednia decyzja przewoźnika podyktowana była małym obłożeniem niektórych tras.

Teksty tygodnia

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni. Nastąpił po tym, jak szef Banku Anglii zasugerował obniżkę stóp procentowych.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Przestępczość w Glasgow. Tsunami ataków na ulicy, wojna gangów i skazanie pedofilów

Statystyki potwierdzają tylko to, co dostrzegają i przeżywają ludzie na ulicach miasta. Glasgow jest stolicą przestępczości. Działalność gangów, narkotyki, ataki z użyciem noża to smutna codzienność.

Bonus dla pobierających Universal Credit. Nie wszyscy o nim wiedzą

Tysiącom osób przysługuje bonus, jeśli pobierają Universal Credit. Jednak nie wszyscy korzystają z programu Help to Save.

Wyjazd z dzieckiem do UK. Kiedy wystarczy ETA, a kiedy konieczny jest status?

Kiedy wyrobić status dla dziecka na podstawie programu łączenia rodzin, a kiedy wystarczy ETA? Który dokument wybrać wyjeżdżając z dzieckiem do UK?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie