Ealing Council opowiada się mocno przeciwko dyskryminacji i rasizmowi w dzielnicy. Władze lokalne poinformowały, że są zdeterminowane do tego, aby pokazać każdemu, iż jest tutaj mile widziany.
Na spotkaniu w ratuszu dzielnicy Ealing 11 czerwca poparto wniosek potępiający uprzedzenia narodowościowe i rasowe oraz dyskryminację jakichkolwiek przedstawicieli społeczności. We wniosku napisano: „Rada dzielnicy potępia wszelkie formy rasizmu, islamofobii, antysemityzmu, homofobii, transfobii, dyskryminacji z powodu wieku, kobiet w ciąży, matek, osób niepełnosprawnych i potwierdza, że będzie z tym walczyć”.

Władze lokalne oświadczyły, że „każdy na Ealingu powinien być dumny z jego różnorodności”.
Julian Bell powiedział:
– Naszą dzielnicę tworzą ludzie z różnych środowisk, wszyscy mają swój udział w naszym życiu gospodarczym, społecznym, kulturowym i miejskim. W niezależnych badaniach przeprowadzonych wśród mieszkańców w imieniu władz lokalnych w 2018 roku, 86 proc. osób oświadczyło, że ludzie z różnych środowisk etnicznych są w dobrych relacjach z innymi mieszkańcami dzielnicy.
– Wiem, że wielu przyjezdnych jest pod wrażeniem tego, jak dobrze przedstawiciele naszej społeczności współpracują ze sobą. Każdy mieszkaniec Ealingu powinien być dumny z jego różnorodności i długiej historii, w czasie której Ealing stał się domem dla wielu osób z całego świata. Nasza dzielnica jest lepsza i lepiej prosperuje dzięki bogatej różnorodności. Dla władz lokalnych mocnymi wartościami są szacunek, tolerancja oraz zrozumienie, wartości, które są silne także wśród naszych mieszkańców. Nie będziemy tolerować nietolerancji.
Dzielnica Ealing nazywana jest przez polskich imigrantów „małą stolicą” – mieszka w niej ponad 40 000 Polaków. Historia polskich mieszkańców Ealingu zaczyna się po II wojnie światowej, kiedy to osiedlała się tu polska powojenna emigracja, na co także wpłynęła bliskość bazy lotniczej RAF Norholt, z której korzystali polscy piloci walczący w Bitwie o Anglię. Kolejna fala polskiej imigracji miała miejsce na początku lat 80., którą stanowili głównie młodzi ludzie marzący o suwerennej Polsce. Kolejna imigracja, którą dobrze znamy i pamiętamy, miała miejsce w 2004 roku.
Najczęściej czytane: Liczba Polaków w UK starających się o brytyjskie obywatelstwo jest REKORDOWA