70 000 funtów odszkodowania dla Polki potrąconej w wypadku i zwrot za rehabilitację

Każdego roku dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych. Wskazuje się, że stanowią one około 30% wszystkich odnotowanych zdarzeń drogowych. Zbyt szybka jazda, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, nieuwaga kierowcy lub samego pieszego to tylko niektóre z przyczyn, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Piesi potrąceni przez samochód bardzo często doznają poważnych obrażeń, gdyż są bezpośrednio narażeni na uderzenie. Do wypadków z udziałem pieszych dochodzi na nieoświetlonych bocznych drogach, uliczkach osiedlowych, parkingach, jak również wyraźnie oświetlonych ulicach. Nierzadko najpoważniejsze z wypadków mają miejsce na przejściach z sygnalizacją świetlną. Jedno z takich zdarzeń zostało zgłoszone do Polskiego Centrum Odszkodowań. Sprawa nie była prosta, gdyż poszkodowana nie pamiętała dokładnych okoliczności wypadku, a sprawca zaprzeczał swojej winie.

Do wypadku doszło w godzinach wieczornych na jednej z głównych dróg. Młoda dziewczyna zatrzymała się przed pasami, czekając na zielone światło. Gdy światło się zmieniło, dziewczyna ruszyła. Była już praktycznie w połowie drogi, gdy została potrącona przez nadjeżdżający z prawej strony samochód. W wyniku uderzenia dziewczyna została pchnięta na około 5 metrów, a uderzając o beton doznała poważnego urazu głowy. Osoby idące niedaleko chodnikiem natychmiast wezwały karetkę. Jak się później okazało, urazy dziewczyny były na tyle poważne, że była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Dziewczyna doznała poważnych złamań obu obojczyków, prawej ręki oraz nadgarstka. Dodatkowo miała pęknięte żebra i poważnie uszkodzone biodro.

Jak wskazało Polskie Centrum Odszkodowań, sprawa na pierwszym etapie nie należała do prostych. Ubezpieczyciel kierowcy odrzucił odpowiedzialność w sprawie twierdząc, że dziewczyna weszła na drogę na czerwonym świetle, a ponieważ był wieczór, kierowca nie miał szans zauważyć dziewczyny. Ponieważ pokrzywdzona nie do końca pamiętała okoliczności wypadku kluczowe znaczenie w sprawie miały dowody.

Pełne zaangażowanie i doświadczenie Polskiego Centrum Odszkodowań doprowadziło do zakończenia sprawy sukcesem. Udało się dotrzeć do świadków zdarzenia oraz uzyskać nagranie z prywatnego monitoringu, które zarejestrowało moment wypadku. W oparciu o tak rzetelne dowody ubezpieczyciel nie mógł dłużej zaprzeczać winie po stronie ubezpieczonego kierowcy.

Polskie Centrum Odszkodowań uzyskało odszkodowanie w wysokości £70.000 oraz zwrot kosztów leczenia w tym długiej rehabilitacji. Ubezpieczyciel wypłacił również koszt opieki, której dziewczyna potrzebowała po wypadku.

Polskie Centrum Odszkodowań jest kancelarią prawną specjalizującą się w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki w pracy, komunikacyjne oraz w miejscach publicznych.

Jak trafić do Polskiego Centrum Odszkodowań? To całkiem proste, a dostępnych sposobów jest kilka:

– dzwoniąc na jeden z numerów kontaktowych: 0161 503 7476 lub 0208 998 3076

– wysyłając wiadomość poprzez formularz na www.polskiecentrumodszkodowan.co.uk

– korzystając z aplikacji callpage lub poprzez czat na stronie internetowej

– wysyłając wiadomość przez facebook www.facebook.com/PolskieCentrumOdszkodowan

Teksty tygodnia

Wielka Brytania wydłuża termin dopłaty składek emerytalnych – możesz sporo zyskać!

Przedłużenie terminu dopłaty do składek emerytalnych w UK, to...

Wzrost podatku węglowego w Irlandii 2025: Co to oznacza dla Polaków?

Podatek węglowy w Irlandii wzrasta w 2025 roku. Sprawdź, jak zmieni się wysokość rachunków za gaz i paliwo i jak Polacy mogą złagodzić skutki podwyżki.

Sąsiedzi usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego syna piłą

Sąsiedzi twierdzą, że usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego 6-letniego niepełnosprawnego syna. Do tragedii doszło w Gendros.

Nowe świadczenie dla bezrobotnych

Od 1 kwietnia każda osoba bezrobotna może dostać nowe świadczenie. Warunkiem jest odpowiednia wysokość składek płaconych w okresie pracy. Czy nowe świadczenie dla bezrobotnych to realna pomoc

Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury, które mieszkają poza Wielką Brytanią, nie mogą liczyć na podwyżki State Pension.

Przeczytaj także