Zaginięcie Małgorzaty Wnuczek. Czy sprawa zostanie kiedykolwiek rozwiązana?

Niespełna rok temu, wznowiono sprawę Polki zaginionej w Leicester przed 18 laty. Niestety poczynione wówczas działania, nie przyniosły rezultatów. Niemniej, śledztwo w tej sprawie jest prowadzone nadal, zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca 2023 roku pisaliśmy o przełomie w głośnej sprawie zaginięcie Małgorzaty Wnuczek. Specjalistyczne jednostki East Midlands Special Operations Unit (EMSOU) wznowiły poszukiwania na rzece Soar w okolicy mostu Mill Lane w pobliżu wyspy Bede. Wspierali ich policjanci z Polski. W ramach tych działań szukano ciała, które miało zostać umieszczone w walizce. Decyzja w tej sprawie została podjęta po tym, jak brytyjscy śledczy otrzymali nowe informacje z Polski.

- Advertisement -
Poszukiwania na rzecze nie dały rezultatów

Oprócz tego, dzięki ustaleniom policjantów i prokuratury w Bydgoszczy w hrabstwie Greater Manchester zatrzymano 39-letniego mężczyznę. Trafił on do aresztu i został przesłuchany. Oficjalnie w żaden sposób nie potwierdzono, jaki miał mieć związek z tą sprawą, ale nieoficjalnie uważa się, iż pojawiło się podejrzenie, że miał pomagać w ukryciu ciała kobiety.

W ramach postępowania polskich służb miał zostać wytypowany inny podejrzany. Małgorzata Wnuczek poznała go już w Wielkiej Brytanii i miała z nim utrzymywać intymny kontakt tuż przed swoim zaginięciem. Miał to być Polak o imieniu Piotr, pochodzący z Torunia. Po tym, jak jednak został przesłuchany przez brytyjską policję, jego wyjaśnienia uznano za spójne i logiczne oraz miał mieć „mocne alibi”, jak zwracają polscy dziennikarze.

Ciała zaginionej Polki nadal nie odnaleziono

Poszukiwania w rzece nie przyniosły rezultatów. Oficjalnie zatem do żadnego przełomu w tej sprawie nie doszło. „Faktycznie, nie poszukiwania, jak dotąd, nie przyniosły takiego rezultatu, jakiego się spodziewano” – potwierdza prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, jak cytujemy za „Gazetą Pomorską”.

Co dalej w sprawie Małgorzaty Wnuczek?

Niemniej, czynności w tym śledztwie nadal są podejmowane. Prowadzą je polskie służby, a konkretnie śledczy z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy we współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz brytyjscy funkcjonariusze Leicestershire Police, oraz członkowie jednostki East Midlands Special Operations Unit.

Jak zaginęła Małgorzata Wnuczek?

Małgorzata Wnuczek miała 27 lat, kiedy po raz ostatni widziano ją, gdy wsiadała do autobusu, w pobliżu miejsca gdzie pracowała (Peter Jackson Logistics przy Sunningdale Road, Leicester, w Wielkiej Brytanii), który jechał do centrum miasta Leicester (w środę 31 maja 2006 r.). Po tym wszelki ślad po niej się urywa.

Jeśli masz jakieś informacje na temat Małgorzaty, skontaktuj się z  Crimestoppers pod numerem 0800 555 1

Teksty tygodnia

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Tragedia 12-letniego Polaka w UK. Zginął przez popularny internetowy challenge

Polska rodzina z West Yorkshire przestrzega przed zagrożeniami związanymi z mediami społecznościowymi. Dwunastoletni Sebastian zmarł w wyniku udziału w internetowym wyzwaniu.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie