Ryanair poinformował, że jest gotowy do przeniesienia samolotów z Wielkiej Brytanii na inne rynki, jeśli kryzys się pogłębi

Jak donosi agencja prasowa Bloomberg, Ryanair Holdings Plc poinformował, że jest gotowy do przeniesienia swojej floty z Wielkiej Brytanii na bardziej dynamiczne rynki, jeśli spadek kursu funta, rosnąca inflacja i wyższe stopy procentowe zaczną osłabiać popyt na podróże.

Sytuacja gospodarcza w Wielkiej Brytanii, czyli na największym rynku Ryanaira, stała się trudna po zamieszaniu wywołanym przez nową politykę fiskalną rządu Liz Truss, która z kolei doprowadziła do dużego spadku kursu funta.

- Advertisement -

Ryanair może opuścić UK?

W razie konieczności Ryanair może elastycznie przenosić swoje samoloty między 36 krajami, w których ma bazy i zrobi to, jeśli sytuacja będzie w UK dramatyczna – powiedział w Dublinie Eddie Wilson, dyrektor generalny irlandzkich linii lotniczych.

– Jeśli występują problemy z popytem, mamy możliwość rozwoju i lokalizacji samolotów w miejscach, które mają najlepszą bazę pod względem kosztów i gdzie popyt odzwierciedla wykorzystanie tej przepustowości – dodał Wilson.

Bankructwo gospodarki

Dyrektor generalny Ryanaira, Michael O’Leary na konferencji prasowej poinformował, że brytyjska polityka fiskalna w połączeniu ze zobowiązaniami dotyczącymi wydatków, w tym limitami cen energii „może doprowadzić do bankructwa brytyjskiej gospodarki w ciągu najbliższych dwóch lat”.

 

Wcześniej z kolei opisał szereg środków wprowadzonych przez brytyjskiego kanclerza skarbu, Kwasi Kwartenga jako „szalony budżet”.

Ryanair twierdzi jednak, że pomimo sytuacji w Wielkiej Brytanii i niektórych innych krajach europejskich, nie widzi obecnie dowodów na spowolnienie popytu i nadal planuje zwiększyć ilość lotów zimowych o 8% powyżej poziomów sprzed Covid.

Teksty tygodnia

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Tragedia 12-letniego Polaka w UK. Zginął przez popularny internetowy challenge

Polska rodzina z West Yorkshire przestrzega przed zagrożeniami związanymi z mediami społecznościowymi. Dwunastoletni Sebastian zmarł w wyniku udziału w internetowym wyzwaniu.

Ceny domów w UK spadają. Wszystko przez kupujących żądających zniżek

Z najnowszego raportu Nationwide Building Society wynika, że w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy miesięczny spadek od ponad dwóch lat. Powodem są kupujący, którzy coraz częściej oczekują znaczących obniżek cen.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie