Chcesz się zwolnić z pracy? Zrób to z głową!

Fot. Shutterstock

W życiu każdego człowieka przychodzi czas na zmianę, ale o zmianie miejsca pracy nie należy decydować pochopnie. Poniżej przeczytacie o tym, co należy, a czego zdecydowanie nie można robić składając wypowiedzenie. 

- Advertisement -

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ CHWILĘ
Wybór odpowiedniego momentu na złożenie wypowiedzenia jest bardzo ważny, przede wszystkim dlatego, żeby rozstać się z pracodawcą w zgodzie. Na krótką rozmowę odnośnie swojego odejścia najlepiej jest wybrać spokojny moment w ciągu tygodnia, tak by szef nie był jeszcze dodatkowo nerwowy ze względu na ilość spraw do załatwienia. 

NIE PRZEDŁUŻAJ ROZMOWY

Rozmawiając ze swoim pracodawcą o powodach złożenia wypowiedzenia, nie musisz zagłębiać się w szczegóły. Wystarczy, że krótko i zwięźle podasz swojemu przełożonemu główne powody odejścia i poprzesz je stosownymi faktami. Rozwodzenie się na temat spraw szczegółowych nie tylko wprowadzi nerwową atmosferę, ale tez może zaszkodzić innym pracownikom firmy. 

NIE PAL MOSTÓW

Niezależnie od tego, jakie masz powody, by odejść z pracy, postaraj się nie palić mostów. Z każdej firmy warto jest odejść tak, by pozostawić po sobie dobrą atmosferę, ponieważ nigdy nie wiesz, czy kiedyś nie będziesz potrzebował pomocy swojego byłego pracodawcy. 

Teksty tygodnia

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Zarabiasz mniej niż 100 tysięcy rocznie? Możesz otrzymać nawet 4000 zasiłku na dziecko

Rodzice pracujący z rocznym dochodem poniżej 100 000 funtów mogą otrzymać od HM Revenue & Customs zasiłek Tax-free Childcare sięgający nawet 4 000 funtów. Program pokrywa koszty opieki nad dziećmi – opiekunek, żłobków, niań oraz zajęć pozalekcyjnych.

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Ceny domów w UK spadają. Wszystko przez kupujących żądających zniżek

Z najnowszego raportu Nationwide Building Society wynika, że w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy miesięczny spadek od ponad dwóch lat. Powodem są kupujący, którzy coraz częściej oczekują znaczących obniżek cen.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie