Theresa May dzisiaj zmierzy się ze zwolennikami twardego Brexitu, którzy chcą ją usunąć z Downing Street!

Wczoraj premier Wielkiej Brytanii, Theresa May zmierzyła się ze zwolennikami twardego Brexitu mówiąc, że będzie walczyła z każdym, kto będzie próbował siać chaos w partii Torysów.

Premier Wielkiej Brytanii ostrzegła posłów ze swojej partii, że powinni bardziej skupić się na "korzyściach" płynących z opuszczenia Unii Europejskiej, a nie na walce o przywództwo w partii konserwatywnej. Podczas gdy Theresa May przemawiała, poseł z jej gabinetu odpowiedzialny za dyscyplinę głosowania (tzw. Chief Whip) – Julian Smith wykonywał telefony do posłów partii konserwatywnej  i wzywał ich do nie głosowania przeciwko kilku ustawom związanym z Brexitem.

- Advertisement -

Mundial 2018: Paryż niczym strefa wojny – tak Francuzi świętowali wygraną w piłkarskich MŚ

Ustawy te mówią głównie o prawie brytyjskim w kontekście wyjścia kraju spod kurateli prawnej Unii Europejskiej i mają być poddane pod głosowanie dzisiaj wieczorem. Do 80 wzrosła liczba posłów, którzy przychylają się do odrzucenia rządowych poprawek w kilku kluczowych brexitowych ustawach. Znakiem wzrastającego konfliktu w szeregach partii Torysów są słowa przywódcy "rebeliantów", Jacoba Rees-Mogga, który nazwał Theresę May "zwolenniczką pozostania w Unii".

Po wyjątkowo intensywnym tygodniu, który przyniósł rezygnację ministra ds. Brexitu, Davida Davisa oraz ministra spraw zagranicznych, Borisa Johnsona, Theresa May udała się do telewizji BBC1, aby raz jeszcze przedstawić swoje plany na Brexit.

 

 

 

"Najlepsze dla Wielkiej Brytanii jest mieć takie porozumienie, które pozwoli nam pozostać w dobrych stosunkach handlowych z naszymi partnerami w przyszłości. Jeżeli jest coś, co leży w interesie Wielkiej Brytanii i zostało to przegłosowane w referendum, a na dodatek można tą rzecz negocjować, to musimy doprowadzić do jakiegoś kompromisu. Jednak tylko i wyłącznie w pozytywnym sensie dla nas" – powiedziała Theresa May.

"Zawsze powtarzam, że jestem tutaj na dłużej" – powiedziała premier odpowiadając na pytanie czy będzie za wszelką cenę walczyć o przywództwo w partii w związku z rosnącą liczbą jej krytyków.

Niektórzy z posłów partii Torysów wnioskowali do Grahama Brady'ego, który jest przewodniczącym komitetu 1922 w partii konserwatywnej, o głosowanie nad wotum nieufności wobec Theresy May. 48 takich wniosków doprowadzi do takiego głosowania. Premier May zapewniła, że będzie walczyła z posłami chcącymi głosowania nad wotum nieufności i nie będzie chciała ustąpić ze stanowiska.

Kolejny minister w rządzie Theresy May ZDYMISJONOWANY – tym razem w tle seks-afera!

"Chcę, aby wszyscy zwrócili uwagę na to, co osiągniemy: korzyści płynące z opuszczenia Unii Europejskiej, które odnoszą się do naszego narodowego interesu, który będziemy mogli osiągnąć poprzez swobodne zawieranie umów handlowych z państwami całego świata" – powiedziała Theresa May.

 

Teksty tygodnia

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Przestępcy wyślą do ciebie fałszywy SMS. Nawet mimo to, że nie znają twojego numeru

Policja w Wielkiej Brytanii ostrzega przed zbierającą żniwa metodą...

Met Office ostrzega: powodzie w Wielkiej Brytanii niemal pewne. Ludzie powinni przygotować zestawy awaryjne

Met Office wydało ostrzeżenie, apelując do mieszkańców o przygotowanie się na intensywne opady deszczu i możliwe powodzie. Upały, które jeszcze niedawno dawały się we znaki, mają już odejść w zapomnienie.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie