piątek, 20 września, 2024

Policja dała mandat małej dziewczynce za… sprzedaż lemoniady!

Mała dziewczynka została doprowadzona do płaczu przez urzędników, którzy wręczyli jej mandat za sprzedaż lemoniady.

5-letnia dziewczynka chciała sobie trochę dorobić i postanowiła sprzedawać własnoręcznie robioną lemoniadę podczas festiwalu Lovebox w Londynie. Jednak urzędnicy, którzy pilnie wykonywali swoją pracę, dostrzegli w biznesie dziewczynki łamanie prawa i postanowili postąpić z nią należycie, więc nałożyli na nią 150 funtów mandatu.

Tak wygląda nowy banknot dziesięciofuntowy. Kiedy wejdzie w obieg?

Rozpłakana dziewczynka podbiegła do swojego taty i z płaczem powiedziała, że "zrobiła coś złego". Tata dziewczynki, Andre Spicer usłyszał, że mandat jest za "handel bez pozwolenia".

Po tym, jak o sprawie dowiedziały się media, z tatą dziewczynki skontaktował się przedstawiciel ratusza obiecując, że "kara zostanie natychmiast anulowana" i powiedział, że wkrótce usłyszą oficjalne przeprosiny.

Rzecznik rady powiedział, że urzędnicy wykazali się "brakiem zdrowego rozsądku". Z kolei Andre Spicer stwierdził, że "zbyt poważnie potraktowali przepisy". Dziewczynka liczyła, co prawda na zysk z powodu odbywającego się w pobliżu festiwalu muzycznego, którego uczestnicy chętnie kupowali od niej napoje, ale została zmuszona do zwinięcia swojego małego interesu.

 

 

 

"To nie tak, że chciała zarobić na sprzedaży lemoniady kokosy. To jest przecież tylko 5-letnia dziewczynka sprzedająca swoją lemoniadę" – powiedział tata dziewczynki.

"Płakała całą drogę do domu i mówiła, że zrobiła coś złego. Była bardzo smutna, ponieważ wcześniej była dumna z tego, że sprzedaje lemoniadę, a to doświadczenie z pewnością było dla niej bardzo przykre".

Spicer powiedział też, że proponował córce ponowne rozstawienie i sprzedawanie domowego napoju, ale dziewczynka nie chciała tego robić i powiedziała, że "za bardzo się boi".

Fidget spinner to amerykański spisek mający obalić rząd Putina? Rosyjskie media podniosły alarm

"Jest nam bardzo przykro za to się stało. Oczekujemy od naszych pracowników zachowania zdrowego rozsądku w takich sprawach. Takie coś nie powinno się w ogóle zdążyć, dlatego kara nałożona na dziewczynkę zostanie natychmiast anulowana".

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?