Obcokrajowiec o Polakach: „Te 10 rzeczy zszokuje Cię w Polsce!” [wideo]

Pochmurne twarze Polaków, niemiła obsługa, religijność czy zamiłowanie do ziemniaków i kapusty, to tylko parę z dziesięciu rzeczy, które zszokowały obcokrajowca w Polsce… 

Mark, który wielokrotnie był już w Polsce i pracuje dla jednego z portali podróżniczych, postanowił wymienić 10 rzeczy, które mogą zszokować obcokrajowca w naszym rodzimym kraju. W jego rankingu na pierwszym miejscu znalazła się powszechnie występująca według niego pochmurność na twarzach Polaków, których mija się na ulicy.

 

„Pierwsze, co zauważasz, przyjeżdżając tutaj, to twarze ludzi, całkowicie pozbawione emocji. Nie są ani szczęśliwe, ani smutne, po prostu są neutralne. Jest to zabawne, bo widzisz to wszędzie: na stacjach kolejowych, w restauracjach, w sklepach, wszędzie napotykasz na ten sam wyraz twarzy.

 

Brytyjskie media ciepło o Polakach – "Guardian" w biało-czerwonych barwach

Wszyscy mają ten martwy wyraz, który akurat w niektórych sytuacjach działa bardzo dobrze, bo kobiety tutaj są niesamowite! Gdy widzisz je, jak idą, zaczynasz się zastanawiać, czy nie przygotowują się do kariery modelki, bo modelki na wybiegu wyglądają podobnie, twarz bez wyrazu” – mówi rozbawiony Amerykanin.

Mark dodaje również, że złośliwe opinie, które krążą na Zachodzie o Polakach, są wyssane z palca. „Oni nie są głupi, nie są alkoholikami, to wszystko nieprawda. To znaczy, na to się możesz natknąć wszędzie, w każdym kraju, więc to też, zaskakuje ludzi, którzy tu przyjeżdżają zwłaszcza, jak nasłuchali się żartów o Polakach…” – mówi Mark.

Kolejną rzecz, jaką wymienia Amerykanin jest… polska religijność i idąca za tym olbrzymia liczba kościołów. W następnej kolejności mówi o ogromie zniszczeń w naszym kraju w czasie II wojny światowej, szczególnie w Warszawie, w której niemal wszystko musiało zostać odbudowane.

Polak: „Jeśli nam każą wyjechać i tak nie wyjedziemy!” [wideo]

Z kolei z rzeczy zabawnych Mark wymienia polski język, a raczej to, że obcokrajowcy z Zachodu nie potrafią go zupełnie zrozumieć. Piątą rzeczą, jaka według niego zaskakuje obcokrajowca, gdy przyjeżdża do Polski, jest „doświadczenie kulinarne”, gdyż Polacy „kochają kapustę i ziemniaki”, które znajdują się niemal w każdym restauracyjnym menu.

To, co może zaskoczyć turystę, który przyjeżdża do Polski, jest… brak turystów. Kolejną rzeczą jest… naturalne piękno tego kraju, które widać już nawet w momencie, kiedy przemieszczamy się pociągiem między dużymi miastami w Polsce. Według niego Polacy mogą być również dumni z pięknych architektonicznie rynków swoich miast. Niestety do mniej przyjemnych rzeczy należy jego zdaniem zaliczyć złą obsługę w restauracjach czy innych miejscach, chociaż w tym temacie nastąpiła znaczna poprawa w ciągu ostatnich paru lat. 

Coraz więcej Polaków opuszcza UK – powodem jest… Brexit

Teksty tygodnia

Poznaj kandydatów na Prezydenta RP i zagłosuj w naszej ankiecie wyborczej!

Wkrótce wybory prezydenckie w Polsce. Postanowiliśmy zapytać Was o zdanie – na kogo oddacie głos w nadchodzących wyborach prezydenckich? Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie!

Ryanair nie chce pokryć wydatków związanych z odwołanym lotem

Jedna z pasażerek Ryanaira skarży się, że irlandzkie linie nie chcą pokryć jej wydatków, które powstały przez odwołany lot.

Wizja Irlandii według Conora McGregora – polityczny show czy realna kampania?

Conor McGregor jest coraz bardziej wyrazistą postacią nie tylko świata sportu, ale i polityki. A jego wyraziste i głośno wypowiadane poglądy coraz częściej wzbudzają dyskusje i wymuszają oficjalne odpowiedzi.

Wybory prezydenckie 2025 już 18 maja – jak i gdzie głosować?

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w już 18 maja 2025 roku. Polacy mieszkający lub przebywający czasowo za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Irlandii, będą mieli możliwość oddania głosu w polskich wyborach.

Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA) w Niemczech

Po okresie testowym w styczniu, od 29 kwietnia już w całych Niemczech wchodzi w życie Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA).

Przeczytaj także