“Już niedługo Królowa Elżbieta włoży burkę” – wieszczy radykalny islamista [wideo]

Radykalny muzułmański duchowny, Abu Waleed, zapowiada, że już niedługo islamistyczna flaga zawiśnie na Downing Street, królowa Elżbieta zostanie zmuszona do noszenia burki, a brytyjski rząd będzie płacił wyznawcom islamu podatek “od innowierców”.

Waleed ostrzega w nagraniu, że wyznawcy islamu wielokrotnie na przestrzeni swojej historii zdobywali władzę za pomocą siły. Przypomina również, że od momentu zamachów terrorystycznych z 11 września, na przestrzeni jedynie pół roku, na islam przeszło ponad 35 tysięcy Amerykanów. Zdaniem Waleeda, świadczy to o przewadze jego wyznania nad innymi religiami. Islamista straszy również, że w wyniku religijnej wojny, na Wyspach wprowadzony zostanie “podatek od innowierców”, nad siedzibą brytyjskiego premiera zawiśnie islamistyczna flaga, a królowa Elżbieta będzie nosić burkę.

- Advertisement -

David Cameron chce zakazać noszenia burek!

Mimo, że kontrowersyjny immam swoją tyradę wygłosił pięć lat temu, dziś jego słowa żyją drugim życiem. W miarę jak nastroje antyimigracyjne na Wyspach coraz bardziej się nasilają, tego typu nagrania stają się koronnym argumentem w rękach przeciwników islamu. I trudno się dziwić. Hasła nienawiści względem innych narodowości rzadko pozostają bez odzewu, zwłaszcza w czasach, kiedy sytuacja religijno-polityczna jest tak skomplikowana.

Muzułmanka zaatakowana na londyńskiej ulicy za noszenie hidżabu

Teksty tygodnia

Holandii grożą niedobory wody. W kraju zapowiada się rekordowa susza

Holandia zmaga się z jedną z najpoważniejszych susz w swojej historii. Miniony tydzień upłynął tam pod znakiem upałów i niemal całkowitego braku opadów.

Gotówka na stacji? Tylko do końca czerwca. Shell zmienia zasady

Od 1 lipca 2025 roku kierowcy w Niemczech nie będą mogli wypłacać gotówki kartą płatniczą na stacjach paliw koncernu Shell. Decyzja obejmuje aż 1300 punktów.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Młodzi są szczególnie dotknięci kryzysem zdrowia psychicznego

Z raportu Stada Health Report 2025 wynika, że ponad 60 proc. Niemców ocenia swoje zdrowie psychiczne jako dobre. To wyraźny wskaźnik pogarszającego się dobrostanu psychicznego społeczeństwa. Dużym problemem jest wypalenie zawodowe.

Przeczytaj także