Kraje bałtyckie zaczęły budować ogrodzenie przeciwko imigrantom

Łotwa i Estonia dołączają do grona krajów, które zbudują na swojej granicy ogrodzenie. Płot z drutu kolczastego ma ochronić te kraje przed nową falą imigrantów.

Po zamknięciu tzw. szlaku bałkańskiego, uchodźcy mogą się spróbować dostać do Europy na inne sposoby. Latem 2015 r. ponad 6 tys. imigrantów przedostało się od strony Rosji do Finlandii, a jesienią kolejne grupy imigrantów przekroczyły na rowerach granicę z Norwegią. Ale Finlandia i Norwegia są stosunkowo daleko od Turcji (pierwszego miejsca stacjonowania uchodźców z Syrii i imigrantów ekonomicznych z Bliskiego Wschodu), dlatego nowa fala imigrantów może na wiosnę dotrzeć do granic Łotwy i Estonii.

- Advertisement -

Godzina policyjna dla szwedzkich kobiet – wyjście z domu grozi gwałtem

Świadome zagrożenia kraje bałtyckie postanowiły właśnie zbudować na granicy z Rosją ponad 400 – kilometrowe ogrodzenie. Wysoki płot z drutu kolczastego ma skutecznie zniechęcić imigrantów do obrania tej właśnie drogi przedostania się do Europy Zachodniej. Z kolei Litwa, która nie graniczy bezpośrednio z Rosją, zmobilizowała już dodatkowych żołnierzy i na dniach wyśle ich do ochrony granicy z Białorusią.

Wielka Brytania dołączy do patroli NATO u wybrzeży Grecji

– Do zeszłego roku ani Finlandia, ani Norwegia, nie miały żadnego problemu z imigrantami na granicy z Rosją. I nagle, zupełnie niespodziewanie, liczba imigrantów napływających do tych krajów od strony Rosji wzrosła kilkukrotnie – powiedział Renatas Pozela, dowódca straży granicznej Litwy. Pozela oświadczył też, że szlak prowadzący przez Rosję, kraje bałtyckie i dalej przez Polskę do Niemiec będzie kuszący dla dziesiątek tysięcy imigrantów, którzy pozostają jeszcze w Turcji, a dla których zamknięty został szlak bałkański.

Dotychczas ogromne ogrodzenia z drutu kolczastego zbudowały na swoich granicach Węgry, Macedonia i Bułgaria.

Turcy zaleją Europę! To może być cena za pomoc Turcji w rozwiązaniu kryzysu imigracyjnego

Teksty tygodnia

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie