Zobacz, co zrobili pracownicy brytyjskiej ambasady w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Pracownicy ambasady brytyjskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nagrali świąteczną piosenkę, w której radzą jak zachowywać się w Emiratach, by nie mieć kłopotów z policją.

Pracownicy ambasady brytyjskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wpadali na niecodzienny pomysł. Urzędnicy nagrali piosenkę, w której radzą, jak zachowywać się w Emiratach, by nie mieć kłopotów z policją.

- Advertisement -

Piosenka nagrana przez pracowników ambasady jest przeróbką popularnego utworu „Rudolf czerwononosy renifer”. Podczas dwuminutowego utworu, urzędnicy wyśpiewują podstawowe zasady zachowania w kraju takie, jak ubiór, zakaz przeklinania na ulicach i specjalne zasady dotyczące spożywania alkoholu.

Akcja urzędników jest o tyle zasadna, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka ponad 120 tys. Brytyjczyków, a rocznie kraj odwiedza prawie milion turystów z Wielkiej Brytanii. Większość z nich przyjeżdża właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W Emiratach, jak w każdym muzułmańskim kraju, obowiązują specjalne zasady zachowania w przestrzeni publicznej. Dotyczą one między innymi picia alkoholu. Ci, którzy chcą go pić,  powinni legitymować się specjalną licencją. Tylko pod takim warunkiem mogą legalnie go kupować w jednym z nielicznych sklepów z alkoholem.

Renifer przypomina także o standardach zachowania się po alkoholu, o czym, delikatnie mówiąc, Brytyjczykom zdarza się zapomnieć. Za picie na ulicach i nieodpowiednie zachowanie pod wpływem alkoholu można trafić do więzienia. Surowo zabronione jest także prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Za złamanie tego przepisu może grozić kilka miesięcy więzienia, a minimalna grzywna wynosi 20 tysięcy dirhamów, czyli około 20 tysięcy złotych.

Posłuchaj całej piosenki:

Stereotypy o Brytyjczykach. Wierzymy w nie jeszcze?

Teksty tygodnia

Rynek pracy dla młodych się kurczy. Najgorsza sytuacja od 7 lat!

Młodzi ludzie kończący studia w Wielkiej Brytanii trafiają dziś...

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie