Accrington: Niewiarygodne! Mężczyzna oddał organy obcym ludziom

W Accrinton wydarzyła się niesamowita historia: mężczyzna oddał organy obcym ludziom. Jak mówią lekarze, to pierwszy taki przypadek w historii medycyny.

Steven Norrie to 40-letni mieszkaniec Accrington, pogodny i pracowity ojciec trójki dzieci. Jego najbliżsi nie mieli wątpliwości co do tego, że jest dobrym człowiekiem. Ale ta decyzja zaskoczyła nawet ich – Steven postanowił oddać nerkę i część wątroby kompletnie obcym ludziom.

Dlaczego Steven zdecydował się na ten krok? Jak mówi, myślał o tym już od kilku lat, od momentu kiedy sam przeszedł operację, która zmieniła jego życie. Wtedy mężczyzna zdecydował się na oddanie 30 proc. wątroby i jednej nerki. Jak mówią lekarze, to pierwszy dawca, który kierował się wyłącznie chęcią pomocy drugiemu człowiekowi.

– Zbliżały się moje 4o urodziny. Kiedy myślałem o celach na przyszły rok, wiedziałem, że chcę zrobić coś wyjątkowego. Nosiłem się z ta decyzją przez kilka miesięcy, aż w końcu zrobiłem to. Cieszę się, że mogłem pomóc. Tak naprawdę nie musiałem wiele robić. Niewielki dyskomfort przez kilka miesięcy to nic, w porównaniu z myślą, że ktoś odzyska zdrowie – opowiadał poruszony Steven.

Lekarze byli zaskoczeni heroiczną postawą mężczyzny. Na początku mieli wątpliwości – wprost niewiarygodnym wydawała się im chęć oddania organów zupełnie obcym ludziom. Jednak po rozmowie ze Stevenem, wszystkie obawy zniknęły.

– Większość ludzi oddaje organy najbliższym – dzieciom, współmałżonkom, bliskim przyjaciołom. Postawa Stevena to ewenement – przekonywał chirurg z St James’ Hospital, w którym Steven oddawał organy.

– Jestem przekonana, że pan Norrie zapoczątkował nową erę. To pierwsza osoba, która całkowicie altruistycznie oddała swoje organy kompletnie obcym ludziom – mówiła Lisa Burnapp z Living Donation.

Statystyki coraz bardziej przerażające – Nowotwór zabójcą wszech czasów?

Teksty tygodnia

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Nadchodzi mała fala upałów. Jaka pogoda na maraton?

Synoptycy zapowiadają zbliżającą się małą falę upałów. Czy jednak pogoda na maraton w Londynie będzie sprzyjająca dla biegaczy?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie