piątek, 20 września, 2024

Dlaczego Brytyjczycy sprawiają na wakacjach tyle kłopotów? Jest jeden powód

Brytyjczycy przebywający na wakacjach – czy to w krajach Europy Środkowo – Wschodniej, czy też w krajach ciepłego południa, nie mają często zbyt dobrej prasy. O ich wybrykach, będących skutkiem mocno zakrapianych imprez, regularnie piszą dziennikarze, a lokalni mieszkańcy mają dość niesfornych turystów. Dlaczego zatem Wyspiarze bywają tak uciążliwi? Brytyjka, która większość życia spędziła na hiszpańskim wybrzeżu, ma w tym względzie pewne przemyślenia.

Brytyjczycy rzucają się na tani alkohol i… nie myślą

O tym, jakie błędy popełniają Brytyjczycy przyjeżdżając na wakacje do Hiszpanii, opowiedziała na łamach „Daily Star” Michelle Baker, która dorastała co prawda w Anglii, ale która większość życia spędziła w hiszpańskim kurorcie Benidorm. Kobieta nie ma wątpliwości, że powodem, dla którego Brytyjczycy już „pierwszego dnia robią z siebie głupców”, jest to, że rzucają się na tani alkohol i piją go w tempie nieprzystającym do panujących na południu Europy temperatur. „Oni tu przyjeżdżają, (…) stawiają pierwsze kroki na ulicy i mówią: 'O, piwo kosztuje 2 euro za kufel, wypijmy od razu siedem’. Jeśli możecie, to po prostu rozejrzyjcie się i zobaczcie, co robią miejscowi, oni mieszkają tu od dawna. Pijcie w cieniu i pijcie wodę wraz z alkoholem” – wyjaśnia Brytyjka i jednocześnie przestrzega swoich krajanów przed zbytnią wiarą w swoje możliwości w zakresie spożywanego alkoholu.

Mieszkańcy muszą sprzątać zabrudzone ulice po Brytyjczykach

Kobieta opowiedziała także, jak nieprzyjemna rola przypada w udziale lokalnym mieszkańcom, którzy muszą sprzątać zabrudzone przez Brytyjczyków ulice. Problemem są przede wszystkim wymiociny, których jest tak dużo, że ich zapach powszechnie unosi się w okolicy centrum.

Oczywiście w Benidrom można też znaleźć spokojniejsze miejsca, a udane wakacje spędzą tu również rodziny z dziećmi. Wszystko zależy od oczekiwań i miejsca usytuowania hotelu.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk spał z otwartymi ustami. Myślał, że umrze, gdy ugryzł go pająk

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?