piątek, 20 września, 2024

BA rusza z darmowym programem szkoleń pilotów

Ruszył nabór kandydatów do Speedbird, inicjatywy w zakresie szkolenia pilotów, której koszty pokrywa British Airways. Udział w tym programie jest szansą dla każdego, aby siąść za sterami samolotu.

Nawet 60 wybranych kandydatów może wziąć udział w pełnopłatnym programie szkoleniowym w Wielkiej Brytanii. Jak podaje serwis informacyjny „The Evening Standard”, Speedbird Pilot Academy może być szansą dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w tym zawodzie, ale do tej pory nie miały odpowiednich środków. Inicjatywa British Airways w swoich założeniach pomoże wyrównać szanse i sprawić, że kariera w lotnictwie stanie się realną opcją dla wszystkich. W ramach Speedbird narodowy przewoźnik lotniczy ma pokrywać koszty szkolenia w wysokości do 100 000 funtów.

Jak można zostać pilotem?

Władze BA zachęcają do jak najszybszego składania wniosków, ponieważ zainteresowanie ma być bezprecedensowe. Termin składania aplikacji ma minąć w przeciągu 7 dni od rozpoczęcia rekrutacji 19 września 2023.

Jakie wymagania stawiane są kandydatom?

  • Wiek od 17 do 55 lat;
  • odpowiednio wysokie wyniki na testach GCSE z między innymi matematyki, angielskiego i przedmiotów ścisłych;
  • biegła znajomość języka angielskiego — jeśli ktoś pochodzi spoza UK to musi zdać International English Language Testing System na 5.5;
  • aktualny paszport;
  • prawo do życia i nauki w Wielkiej Brytanii;
  • możliwość uzyskania i posiadania brytyjskiego orzeczenia lekarskiego klasy 1 CAA bez żadnych ograniczeń oraz spełnienie kryteriów medycznych British Airways;
  • wzrost musi mieścić się w przedziale od 1,57 m (5 stóp 2 cali) do 1,90 m (6 stóp 3 cali) – jeśli masz więcej niż 1,90 m, możesz złożyć wniosek, ale może być wymagane przejście kontroli funkcjonalności.

Przed rozpoczęciem szkolenia każdy kandydat musi przejść weryfikację referencji i kontroli przed zatrudnieniem w zadowalającym stopniu oraz przedstawić weryfikację niekaralności w Wielkiej Brytanii i za granicą.

Szkolenie rozpocznie się na początku przyszłego roku. Potrwa 16 miesięcy. Po jego ukończeniu kandydaci zostaną zatrudnieni przez linię lotniczą w charakterze pełnoetatowych pilotów.

Ile zarabia pilot samolotu pasażerskiego?

Wynagrodzenie pilota zmienia się w zależności od liczby wylatanych godzin i linii lotniczej, dla której pracuje. Szacuje się, że podstawowa płaca pilota na stanowisku młodszego pierwszego oficera wyniesie około 24 000 funtów rocznie w przypadku mniejszej linii lotniczej i 28 000 funtów w przypadku większej firmy. W miarę zdobywania doświadczenia w lataniu awansujesz na stanowisko starszego pierwszego oficera

Według PayScale średnia płaca starszego pierwszego oficera w Wielkiej Brytanii wynosi 43 668 funtów. Starsi pierwsi oficerowie w British Airways zarabiają średnio 58 204 funty rocznie.

Według serwisu Indeed, jeśli zostaniesz awansowany na stopień kapitana, średnia roczna płaca British Airways w Anglii wyniesie około 130 757 funtów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
W Londynie zniszczono 25 proc. nowych kamer ULEZ. Sadiq Khan ugnie się pod presją londyńczyków?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?