piątek, 20 września, 2024

Matka otruła własne dziecko paracetamolem. Zrobiła to w wyrafinowany sposób

Matka włożyła dużo wysiłku w to, aby otruć własne dziecko paracetamolem i kodeiną. A następnie ukryć to przed lekarzami i pielęgniarkami. Kobieta stanęła jednak przed sądem, który skazał ją na 12 lat więzienia.

Sadystyczna matka włożyła dużo wysiłku w to, aby otruć własne dziecko paracetamolem i doprowadzić do stanu, w którym konieczny był przeszczep wątroby.

Otruła własne dziecko paracetamolem

Mieszkanka Birmingham przedstawiła się jako „kochająca i oddana” mama, jednak jej kłamstwa zostały zdemaskowane i wymierzono jej karę 12 lat więzienia. W sądzie Birmingham Crown Court ujawniono, że kobieta truła własne dziecko paracetamolem i kodeiną w domu i w dwóch różnych szpitalach. Następnie kobieta próbowała ukryć to przed lekarzami.

9 września 2016 roku zabrała dziecko do przychodni twierdząc, że ma temperaturę i trudności w oddychaniu. Jednak stan dziecka się pogorszył i konieczne było przewiezienie go karetką do szpitala. Z kolei 12 września dziecko przewieziono do innego szpitala, gdzie zaczęło tracić przytomność z objawami niewydolności wątroby. Mimo że początkowo dziecko dobrze reagowało na leczenie, to 16 września jego stan uległ znacznemu pogorszeniu.

Zdziwienie lekarzy

Pogarszający się stan zdrowia dziecka według lekarzy był „nieoczekiwany i niezwykły”, a trzy dni później poddano je przeszczepowi wątroby. Dochodzenie w sprawie wykazało, że matka w obu szpitalach podawała dziecku paracetamol i kodeinę ukrywając to przed lekarzami.

Gdyby nie jej działania, dziecko najprawdopodobniej szybko by wyzdrowiało. Z dokumentacji szpitalnej wynika z kolei, że lekarze podawali dziecku jedynie maksymalne zalecane dawki paracetamolu i „nie było przekonującego powodu, dla którego kodeina miałaby się znaleźć w organizmie dziecka”.

W torebce matki przy szpitalnym łóżku dziecko znaleziono jednak strzykawki, które zawierały śladowe ilości paracetamolu i kodeiny. Był to dowód na to, że je podała dziecku.

Po przeszukaniu domu rodzinnego przez policję w dniu 20 września 2016 roku, funkcjonariusze znaleźli tabletki co-codamolu, które pasowały do ​​pozostałości znalezionych w strzykawkach z torebki i kosmetyczki. Z dokumentacji pielęgniarskiej wynika także, że oprócz personelu medycznego w czasie pobytu dziecka w szpitalu obecna była tylko matka.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?