Tanie linie lotnicze Transavia wprowadzają opłaty za bagaż podręczny

Holenderski tani przewoźnik Transavia wprowadza od kwietnia 2024 roku opłaty za dodatkowy bagaż podręczny.

Zbliża się koniec epoki darmowych bagażów podręcznych w tanich liniach. Do wyznaczonego przez Ryanaira i EasyJet standardu dopasowuje się holenderski tani przewoźnik. Od kwietnia 2024 roku wchodząc na pokład samolotu latającego w barwach linii Transavia zapłacimy za dodatkowy bagaż. Za darmo będzie można wnieść torbę, walizkę lub plecak, którą będzie można schować pod fotelem. Z kolei za bagaż, który chcemy umieścić w luku bagażowym, trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 10 euro.

Dodajmy, iż jego waga nie może przekraczać 10 kilogramów, a wymiary muszą się mieścić w schemacie: 55x35x25 cm. Co więcej, limit bagażu na jeden samolot wyniesie 70 sztuk.

Co zmieni się w polityce bagażowej linii Transavia?

– Zmiana polityki w tym względzie jest konieczna, ponieważ oprócz odnawiania naszej floty stawiamy czoła stale rosnącym kosztom. Na przykład musimy płacić coraz więcej za uprawnienia do emisji, a koszty utrzymania rosną – komentuje rzecznik Transavii, jak cytujemy za portalem „Dutch News”.

W 2020 roku Transavia wprowadziła opłatę dla pasażerów, którzy chcieli mieć pewność, że ich bagaż będzie przewożony na pokładzie.

Ile zapłacimy za dodatkowy bagaż?

Transavia to holenderskie tanie linie lotnicze. Zostały założone w 1966 roku, są obecnie częścią koncernu Air France–KLM. Ich główną bazą jest lotnisko Amsterdam Airport Schiphol, siedziby mają również w Eindhoven Airport oraz Rotterdam The Hague Airport. W barwach Transavii lata w sumie 45 maszyn.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Przeczytaj także

Polak zatrzymany na granicy okazał się poszukiwanym przestępcą

Rutynowa graniczna kontrola pomiędzy Holandią a Niemcami pozwoliła zatrzymać mężczyznę poszukiwanego międzynarodowym nakazem aresztowania. Kim jest Polak i za co jest poszukiwany?

Generał Maczek bohaterem w Bredzie

Holenderskie miasto ma w swojej historii mocny polski akcent. Breda w wyjątkowy sposób uczciła pamięć bohaterów II wojny światowej. Zachowanie mieszkańców zaskakuje.

Borówki skażone wirusem zapalenia wątroby typu A

Holenderski supermarket wycofuje ze sklepów mrożone borówki. Produkt może być zakażony wirusem zapalenia wątroby typu A.

Ostatnie pożegnanie polskiego bezdomnego z Lunetten

Lunetten upamiętnia śmierć polskiego bezdomnego, którego postać zdążyła się wpisać w okoliczną społeczność.

Ślisko na drogach w Holandii

Mróz oraz zamarzający deszcz znacząco utrudniają sytuację na drogach w Holandii. Niemal cały kraj jest objęty alertami. Od rana służby notują liczne wypadki i kolizje.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport