piątek, 20 września, 2024

Szef Ryanaira nienawidzi wyjeżdżać na wakacje. Woli pracować

Zaskakującym wyznaniem podzielił się z dziennikarzami prezes Ryanaira Michael O’Leary. Okazuje się, że szef irlandzkich linii lotniczych nienawidzi wyjeżdżać na wakacje. Zamiast tego woli pracować.

Szef Ryanaira nie lubi odpoczywać?

Słynący z kontrowersyjnych poglądów i wybitnie rozwiniętego indywidualizmu szef Ryanaira ponownie zaskoczył. Otóż Michael O’Leary przyznał właśnie w mediach, że w zasadzie „nienawidzi” wyjeżdżać na wakacje. Woli pracować, niż wylegiwać się gdzieś na plaży. O’Leary, choć piastuje stanowisko CEO potężnych linii lotniczych od 30 lat, sam najbardziej lubi odpoczywać w domu. Szef Ryanaira nie pali się do zagranicznych wyjazdów.

Opinią w sprawie urlopu O’Leary podzielił się na łamach „The Sunday Times”, które zapytało CEO Ryanaira, czy planuje jakoś uczcić 30-lecie prezesowania jednym z największych linii lotniczych na świecie. – Nienawidzę wakacji – odpowiedział na tak postawione pytanie O’Leary. I dodał: – Nie jestem w stanie leżeć na cholernej plaży i czytać. Zdecydowanie wolę pracować.

Podróże z Ryanairem będą w tym roku droższe

Podróżni szykujący się w te wakacje na lot z Ryanairem muszą się przygotować na znaczącą podwyżkę cen. Michael O’Leary informuje, że tego lata ceny biletów na podróż samolotem Ryanair będą nawet o 10 proc. wyższe niż o tej samej porze w roku ubiegłym. Eksperci szacują, że na przykład w przypadku rodzinnego wyjazdu do chorwackiego Dubrownika planowana, 10-proc. podwyżka cen, może oznaczać konieczność zapłacenia nawet ok. 100 funtów więcej za bilety.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?