Do 2040 r. poważnie zachoruje tu 3,7 mln pracowników

Najnowszy raport Health Foundation jest alarmujący. Eksperci szacują, że do 2040 r. w Anglii poważnie rozchoruje się 3,7 mln ludzi. Najwięcej zachorowań będzie notowanych na obszarach najmniej uprzywilejowanych. Tam ludzie będą aż trzykrotnie bardziej narażeni na to, że nie dożyją 70. roku życia.

Zdrowie Wyspiarzy będzie się pogarszać

Najnowszy raport organizacji charytatywnej the Health Foundation prezentuje nadzwyczaj niepokojące dane. Zgodnie z szacunkami zawartymi w raporcie, do 2040 r. w Anglii przybędzie aż 700 000 bardzo schorowanych dorosłych w wieku produkcyjnym. Ci albo będą wymagali daleko posuniętej opieki medycznej, albo będą w dużym stopniu narażeni na przedwczesną śmierć. W porównaniu z 2019 r. takich schorowanych, a wciąż stosunkowo młodych osób, ma być w 2040 r. aż o 25 proc. więcej.

- Advertisement -

Niestety, jak dodają eksperci, znaczące pogorszenie się stanu zdrowia wśród dorosłych w wieku produkcyjnym będzie obserwowane przede wszystkim na obszarach najmniej uprzywilejowanych. To właśnie najbiedniejsze części kraju będą odpowiadać za 80 proc. przyrostu liczby ciężko chorych ludzi. Organizacja the Health Foundation ostrzega, że w przypadku braku działań na rzecz poprawy zdrowotności na najbardziej potrzebujących obszarach Anglii, ich mieszkańcy będą umierać średnio o 10 lat wcześniej niż osoby zamieszkujące bogatsze rejony kraju. Mieszkańcy najbiedniejszych obszarów będą też aż trzykrotnie bardziej narażeni na śmierć przed 70. rokiem życia.

Na co będą chorować mieszkańcy UK?

Wśród schorzeń, które nasilą się wśród dorosłych mieszkańców Anglii w ciągu najbliższych kilkunastu lat będą przede wszystkim cukrzyca typu 2, stany lękowe i depresja, przewlekła obturacyjna choroba płuc i przewlekły ból. Na zdrowiu Wyspiarzy szczególnie negatywnie odbije się uzależnienie od nikotyny, brak aktywności fizycznej, zła dieta i nadmierne spożycie alkoholu.

– Aby councile mogły znacząco poprawić stan zdrowia i dobrostan swoich społeczności, niezbędne jest wsparcie na poziomie krajowym – mówi Saffron Cordery z NHS Providers. I dodaje: – Bez tego popyt na i tak już funkcjonujące na oparach usługi NHS jeszcze wzrośnie. Aby zapobiegać złemu poziomowi zdrowotności, potrzebne jest podejście holistyczne. Trzeba zacząć od zajęcia się pierwotnymi przyczynami, dla których niektóre osoby – np. osoby żyjące w ubóstwie i na obszarach ubogich, a także mniejszości etniczne i osoby z trudnościami w uczeniu się – są bardziej narażone życie w gorszym zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Teksty tygodnia

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Rzadka choroba u psów w Wielkiej Brytanii. Ludzie mogą się nią zarazić

Bruceloza to rzadka choroba bakteryjna. Ostatnio coraz częściej ta, dotąd rzadka choroba jest diagnozowana u psów w Wielkiej Brytanii. Niestety jest niebezpieczna również dla ludzi i istnieje ryzyko zakażenia.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Czujesz się chory? Najpierw porozmawiasz ze sztuczną inteligencją od NHS

Zgodnie z nowym rządowym planem dotyczącym służby zdrowia, pacjenci będą omawiać swoje problemy zdrowotne ze sztuczną inteligencją opracowaną przez National Health Service.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie