Ranking najbardziej stresujących lotnisk w Europie

Dla wielu podróż samolotem jest stresująca nie tylko z uwagi na to, że muszą się wzbić na wysokość ok. 10 000 metrów ponad ziemię, ale też z uwagi na przejście wszystkich wymaganych procedur na lotnisku. I konieczność poradzenia sobie najczęściej z ogromną liczbą ludzi, którzy, stłoczeni na małej przestrzeni, potrzebują zrobić to samo. Najnowszy ranking pokazuje, gdzie doświadczenie związane z dostaniem się na samolot jest w Europie najcięższe i gdzie jest ono najbardziej bolesne w samym UK.

Heathrow jest najbardziej stresującym lotniskiem w Wielkiej Brytanii

Najnowszy ranking przygotowany przez StressFreeCarRental.com pokazuje, że Heathrow jest pierwszym w Wielkiej Brytanii i trzecim najbardziej stresującym lotniskiem w Europie. Przed stołecznym lotniskiem uplasowały się tylko lotnisko Charles De Gaulle w Paryżu i lotnisko Schiphol w Holandii. W pierwszej dziesiątce portów lotniczych, gdzie doświadczenie pasażerów podróżujących samolotem jest najbardziej przykre, znalazły się też lotniska w Rzymie, Atenach, Madrycie, Lizbonie, Dublinie, Berlinie i Zagrzebiu.

Jeśli chodzi o lotnisko Heathrow, które w 2023 r. obsłużyło ponad 79 mln pasażerów, to jego mankamentem jest relatywnie spora odległość od centrum miasta (17 mil) i… jego wielkość. Przy czterech terminalach tłok na lotnisku jest czasami ogromny, a kolejki na przykład do kontroli paszportowej czy kontroli bezpieczeństwa – gigantyczne. „Zawsze, gdy podróżuję z Heathrow, jest duże opóźnienie. Jeśli nie kontrola paszportu, to kontrola bezpieczeństwa albo opóźnienie w odbiorze bagażu. Jeśli ma się szczęście, że w ogóle nie zgubili ci bagażu. To naprawdę czarny punkt na mapie Londynu i całego kraju” – czytamy w jednym z komentarzy w internecie na temat lotniska Heathrow.

Najbardziej stresujące lotniska w Europie

1. Charles de Gaulle Airport, France

2. Schiphol Airport, The Netherlands

3. Heathrow, United Kingdom

4. Rome Airport, Italy

5. Athens Airport, Greece

6. Madrid Airport, Spain

7. Lisbon Airport, Portugal

8. Dublin Airport, Ireland

9. Berlin Airport, Germany

10. Zagreb Airport, Croatia

Duże lotniska zawsze borykają się z dużymi problemami

Słowa krytyki pod adresem Heathrow są zapewne uzasadnione, ale trzeba też mieć na uwadze, że wszystkie większe lotniska borykają się z podobnymi problemami. Na przykład jeśli chodzi o wskaźnik opóźnień w zakresie odlotów, to Heathrow notuje 1,8 na 5, natomiast największe lotnisko we Francji, im. Charles’a de Gaulle’a, ma ten wskaźnik na poziomie 2,3 na 5. Z kolei wskaźnik opóźnień lotów na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wynosi 2,4 na 5. Dodajmy przy tym, że oba te lotniska obsłużyły w zeszłym roku mniej pasażerów niż lotnisko w Londynie. Lotnisko paryskie obsłużyło ok. 67,5 mln pasażerów, a lotnisko w Amsterdamie – ok. 62 mln pasażerów.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjczycy chcą powrotu do UE. Premier pod presją

W ciągu zaledwie trzech tygodni 36 000 osób podpisało petycję za powrotem do UE. Keir Starmer znalazł się pod nową presją w sprawie Brexitu.

W styczniu czeka nas kolejna podwyżka rachunków

Według Cornwall Insights w styczniu możemy spodziewać się kolejnej podwyżki rachunków za energię. Ile wyniesie?

W Irlandii Północnej można liczyć na dodatkowe świadczenie po cięciach Winter Fuel Allowance

Emeryci w Irlandii Północnej, których dotknęły zmiany w ramach...

Podwyżka rachunków za energię w styczniu. Ile wyniesie?

W styczniu czeka nas (kolejna kwartalna) podwyżka rachunków za energię średnio o 21 funtów rocznie. Ofgem wydał decyzję w tej sprawie.

Polak i Polka podejrzani o potrącenie ze skutkiem śmiertelnym rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Dwójka naszych rodaków, 33-letni Polak i 33-letnia Polka zostali aresztowani w związku ze śmiercią 60-letniego mężczyzny. Jak wynika z doniesień holenderskich mediów, polscy imigranci mieli potrącić ze skutkiem śmiertelnym rowerzystę

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Imigranci pracujący w Holandii pozostaną bez ochrony

Imigranci pracujący w Holandii będą narażeni na wyzysk przez agencje pośrednictwa pracy, gdyż wprowadzenie nowych przepisów będzie opóźnione.

Keir Starmer drastycznie stracił na popularności. Jeszcze przed ogłoszeniem budżetu

Po trzech miesiącach rządów, poparcie dla Keira Starmera drastycznie spadło. Lepiej oceniany był nawet Boris Johnson

Stawka National Minimum Wage ma wzrosnąć o 6% w 2025, jak zapewnia Rachel Reeves

Brytyjski rząd zapowiada „podniesienie dolnej granicy” płac w UK. National Minimum Wage ma wzrosnąć o 6% w przyszłym roku, co będzie oznaczało podwyżkę dla ponad miliona nisko opłacanych pracowników, jak wynika z informacji, na które powołują się dziennikarze "Guardiana".

Skrajny prawicowiec Tommy Robinson pójdzie do więzienia

Tommy Robinson został skazany na 18 miesięcy więzienia po tym, jak przyznał się do obrazy sądu i fałszywych oszczerstw wobec uchodźcy.

Pasażerka Ryanaira dostała karę, bo jej bagaż był „potencjalnie za duży”

45-letnia Brytyjka musiała zapłacić 75 funtów grzywny na lotnisku Stansted. Kara w Ryanairze była jednak nie do końca uzasadniona.

Polski imigrant skazany za próbę podpalenia mieszkania swojej byłej partnerki

Polski imigrant w Holandii skazany za próbę podpalenia mieszkania swojej byłej partnerki. Nasz rodak za kratkami spędzi cztery lata. Holenderski sąd, który wydał wyrok w sprawie, określił 27-letniego Pawła C., jako osobę "tchórzliwą i pozbawioną skrupułów”.