czwartek, 19 września, 2024

Ranking najbardziej stresujących lotnisk w Europie

Dla wielu podróż samolotem jest stresująca nie tylko z uwagi na to, że muszą się wzbić na wysokość ok. 10 000 metrów ponad ziemię, ale też z uwagi na przejście wszystkich wymaganych procedur na lotnisku. I konieczność poradzenia sobie najczęściej z ogromną liczbą ludzi, którzy, stłoczeni na małej przestrzeni, potrzebują zrobić to samo. Najnowszy ranking pokazuje, gdzie doświadczenie związane z dostaniem się na samolot jest w Europie najcięższe i gdzie jest ono najbardziej bolesne w samym UK.

Heathrow jest najbardziej stresującym lotniskiem w Wielkiej Brytanii

Najnowszy ranking przygotowany przez StressFreeCarRental.com pokazuje, że Heathrow jest pierwszym w Wielkiej Brytanii i trzecim najbardziej stresującym lotniskiem w Europie. Przed stołecznym lotniskiem uplasowały się tylko lotnisko Charles De Gaulle w Paryżu i lotnisko Schiphol w Holandii. W pierwszej dziesiątce portów lotniczych, gdzie doświadczenie pasażerów podróżujących samolotem jest najbardziej przykre, znalazły się też lotniska w Rzymie, Atenach, Madrycie, Lizbonie, Dublinie, Berlinie i Zagrzebiu.

Jeśli chodzi o lotnisko Heathrow, które w 2023 r. obsłużyło ponad 79 mln pasażerów, to jego mankamentem jest relatywnie spora odległość od centrum miasta (17 mil) i… jego wielkość. Przy czterech terminalach tłok na lotnisku jest czasami ogromny, a kolejki na przykład do kontroli paszportowej czy kontroli bezpieczeństwa – gigantyczne. „Zawsze, gdy podróżuję z Heathrow, jest duże opóźnienie. Jeśli nie kontrola paszportu, to kontrola bezpieczeństwa albo opóźnienie w odbiorze bagażu. Jeśli ma się szczęście, że w ogóle nie zgubili ci bagażu. To naprawdę czarny punkt na mapie Londynu i całego kraju” – czytamy w jednym z komentarzy w internecie na temat lotniska Heathrow.

Najbardziej stresujące lotniska w Europie

1. Charles de Gaulle Airport, France

2. Schiphol Airport, The Netherlands

3. Heathrow, United Kingdom

4. Rome Airport, Italy

5. Athens Airport, Greece

6. Madrid Airport, Spain

7. Lisbon Airport, Portugal

8. Dublin Airport, Ireland

9. Berlin Airport, Germany

10. Zagreb Airport, Croatia

Duże lotniska zawsze borykają się z dużymi problemami

Słowa krytyki pod adresem Heathrow są zapewne uzasadnione, ale trzeba też mieć na uwadze, że wszystkie większe lotniska borykają się z podobnymi problemami. Na przykład jeśli chodzi o wskaźnik opóźnień w zakresie odlotów, to Heathrow notuje 1,8 na 5, natomiast największe lotnisko we Francji, im. Charles’a de Gaulle’a, ma ten wskaźnik na poziomie 2,3 na 5. Z kolei wskaźnik opóźnień lotów na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wynosi 2,4 na 5. Dodajmy przy tym, że oba te lotniska obsłużyły w zeszłym roku mniej pasażerów niż lotnisko w Londynie. Lotnisko paryskie obsłużyło ok. 67,5 mln pasażerów, a lotnisko w Amsterdamie – ok. 62 mln pasażerów.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).