Śledztwo Ryanaira w sprawie niebezpiecznego lądowania Beinga 737 MAX

Trwa śledztwo w Ryanairze po niebezpiecznym lądowaniu Boeinga 737 MAX. Samolot podchodząc do lądowania „opadał” z wysokości 2000 stóp ze zbyt wysoką prędkością 321 mil na godzinę.

Podczas podchodzenia do lądowania na Stansted samolot Ryanaira Boeing 737 MAX wykonał „niestabilne podejście” – znacznie szybsze niż wynoszą dopuszczalne przepisy dotyczące prędkości zniżania.

Śledztwo w Ryanairze w sprawie Boeinga 737 MAX

Okazało się, że Ryanair wszczął dochodzenie po tym, jak Boeing 737 MAX podchodził do lądowania na lotnisku Stansted z zastraszającą prędkością. W czasie lotu FR1269 z Austrii do Londynu 4 grudnia ubiegłego roku, samolot irlandzkich linii „opadał” z wysokości 2000 stóp z prędkością 321 mil na godzinę.

Wydział Badania Wypadków Lotniczych (Air Accidents Investigation Branch – AAIB) przeanalizował zdarzenie i odnotował gwałtowne opadanie samolotu. Zauważył „dużą prędkość i wysokie nachylenie nosa” w czasie podejścia do lądowania.

Niestabilne podejście do lądowania

Przy tak dużej prędkości opadania pasażerowie byli przerażeni. Eksperci twierdzą, że to niewiarygodne, że z prawie 200 pasażerów i członków załogi nikomu nic się nie stało. Ryanair także potwierdził wystąpienie „niestabilnego podejścia” do lądowania. Poinformował też o współpracy z AAIB w śledztwie nad wyjaśnieniem problemu.

Rzecznik irlandzkich linii lotniczych podał w oświadczeniu:

– To był przypadek niestabilnego podejścia do lądowania. Załoga wykonała „odejście na drugi krąg” i wylądował normalnie podczas drugiego podejścia, zgodnie z procedurą. Ryanair zgłosił tę sprawę AAIB zgodnie z naszą procedurą. Przekazaliśmy szczegóły tego rutynowego dochodzenia AAIB i w pełni współpracujemy przy śledztwie. Nie możemy przekazać dalszych komentarzy do czasu, gdy AAIB zakończy analizę tej sprawy.

Natomiast AAIB z kolei podało: „Dochodzenie w sprawie poważnego zdarzenia jest nadal badane. Dlatego nie możemy w tej chwili podać żadnych dalszych szczegółów. Samolot wylądował bezpiecznie i nie zgłoszono żadnych obrażeń wśród pasażerów ani załogi. Dochodzenie dobiega końca i jego wyniki prawdopodobnie opublikujemy jesienią”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kamery z systemem rozpoznawania twarzy w Croydon

Działacze na rzecz ochrony prywatności biją na alarm. Ich zdaniem życie w UK „powoli staje się dystopijnym koszmarem”.

Wiosenne orędzie kanclerz Rachel Reeves

Co czeka Wielką Brytanię? W którą stronę przesuwa się polityka UK? Choć wiele już było wiadomo, to wiosenne orędzie kanclerz Rachel Reeves jest przełomowym momentem. Co zawiera się w Spring Statement w 2025 roku? 

11-letnia dziewczynka wpadła do Tamizy – trwają poszukiwania

Tragiczny wypadek we wschodniej części Londynu. Do Tamizy wpadła...

Uniknęła opłaty za nadbagaż w Ryanairze udając, że jest w ciąży

Pasażerka w Ryanairze zastosowała nietypową sztuczkę, aby uniknąć płacenia za nadbagaż. Teraz mówi, że na pewno ją jeszcze powtórzy.

Naciski na gigantów handlu, aby dali pracownikom podwyżki

Powstają naciski, aby zapewnić podwyżki dla pracowników sieci handlowych. Podwyżki te powinny uwzględnić wysokość Real Living Wage.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

2000 euro dla opiekunów już wkrótce

Czym jest grant wsparcia opiekuna  - czyli Carer's Support Grant i jak się o niego ubiegać? W najbliższych tygodniach Irlandia wypłaci jednorazową kwotę. 2000 Euro dla opiekunów to realna pomoc?

Jak aplikować o ETA? Coraz więcej Polaków o to pyta

Coraz więcej Polaków pyta, jak aplikować o ETA. Od 2 kwietnia osoby, które będą wybierać się na Wyspy, powinny uzyskać ten dokument.

WAŻNE! Dyżur paszportowy w Norwich i Peterborough

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie podanym przez serwis RP,...

Wielka Brytania planuje zaostrzenie polityki imigracyjnej

Minister spraw wewnętrznych planuje zaostrzenie polityki imigracyjnej. Chce zająć się unikaniem przez nielegalnych imigrantów deportacji.

Jak pasażerowie oceniają program Ryanair Prime?

Za i przeciw - jak oceniany jest program Ryanair Prime? Czy korzyści, które płyną z wykupienia „abonamentu lotniczego” w cenie 79 funtów, uzasadniają jego koszt?

Kamery z systemem rozpoznawania twarzy w Croydon

Działacze na rzecz ochrony prywatności biją na alarm. Ich zdaniem życie w UK „powoli staje się dystopijnym koszmarem”.