piątek, 20 września, 2024

Awaryjne lądowanie Ryanaira. Po tym, jak chłopiec wylał na siebie gorącą herbatę

Pilot Ryanaira musiał lądować awaryjnie po tym, jak 9-letni chłopiec na pokładzie wylał na siebie gorącą herbatę w czasie lotu z Londynu Stansted do Włoch.

Po tym, jak 9-letni chłopiec lecący Ryanairem wylał na siebie gorącą herbatę, pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. Będący na pokładzie lekarz stwierdził, że dziecko doznało oparzeń trzeciego stopnia.

Awaryjne lądowanie Ryanaira

Do zdarzenia doszło we wtorek w ubiegłym tygodniu. 9-letni chłopiec pijąc gorącą herbatę przypadkowo upuścił na siebie kubek. Doznał tak poważnych poparzeń, że pilot postanowił awaryjnie lądować na lotnisku Allgau w Memmingen w Niemczech.

Lecący samolotem lekarz stwierdził, że chłopiec doznał oparzeń trzeciego stopnia. Przez awaryjne lądowanie doszło też do zakłóceń na lotnisku w Memmingen. Konieczne było wprowadzenie zmian w rozkładzie lotów.

Po wyjściu z samolotu chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Policja przeprowadziła dochodzenie w sprawie. Wykazało ono, że do oblania się chłopca gorącą herbatą „nie doszło z winy osób trzecich”, a 9-latek poparzył się przez własną nieostrożność.

W sprawie głos zabrał także rzecznik Ryanaira:

Lot ze Stansted do Brindisi (23 lipca) został przekierowany na lotnisko w Memmingen ze względu na zdarzenie medyczne na pokładzie. Załoga wezwała wcześniej pomoc medyczną, a pasażer opuścił pokład w celu leczenia po przybyciu na lotnisko w Memmingen. Następnie samolot kontynuował podróż do Brindisi.

Oparzenie trzeciego stopnia

Oparzenie trzeciego stopnia jest oparzeniem „pełnej grubości”. Dotyczy wszystkich trzech warstw skóry, a także nerwów i naczyń krwionośnych. W tym tkanki podskórnej, która jest warstwą najgłębszą. Tego rodzaju oparzenia mogą mieć formę lekką (obejmować 1 proc. skóry), średnią (2-10 proc. powierzchni ciała) lub ciężką (więcej niż 10 proc. powierzchni ciała).

Oparzenia tego typu wymagają często pilnej interwencji medycznej, a czasem nawet przeszczepu skóry. Charakterystycznym symptomem takiego oparzenia jest perłowobiała twarda skóra. Może być to także brak czucia na powierzchni oparzonej skóry, chociaż oparzenie to wywołuje bardzo silny ból.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?