Boris Johnson poda się do dymisji? W ludziach wzbiera „ogromny gniew”, a premier znajduje się pod coraz większą presją

Zarówno w zwykłych mieszkańcach UK, osobach do tej pory popierających Partię Konserwatywną (nie mówiąc już o jej przeciwnikach) jak i samych torysach wzbiera „ogromny gniew” na Borisa Johnsona, który ich zdaniem powinien podać się do dymisji.

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 40 proc. torysów jak i ich wyborców chce, aby Boris Johnson zrezygnował ze stanowiska premiera po skandalu związanym z łamaniem przez niego zasad lockdownu przez uczestnictwo w imprezie na Downing Street.

- Advertisement -
 

Boris Johnson poda się do dymisji?

Na premierze wywierana jest coraz większa presja ze strony innych partii, a także samych torysów, z których duża część uważa, że Boris Johnson zawiódł zaufanie obywateli przez uczestnictwo w spotkaniu w ogrodzie na Downing Street, które łamało zasady lockdownu.

Ed Costelloe, przewodniczący Grassroots Conservatives powiedział, że minęły już lata od ostatniego sondowania grupy zwolenników torysów, jednak ze względu na „wyjątkowy” charakter nastrojów publicznych, zdecydowano się na to.

– Oczywiście nikt nie jest zadowolony. Absolutnie mamy do czynienia z ogromnym gniewem i słusznie – powiedział Costelloe, dodając przy okazji, że większość osób napisała do swojego posła lub lokalnego oddziału partii, aby wyrazić swoją opinię.

Ludzie są wściekli na premiera

Posłowie z Partii Konserwatywnej zgłosili także, że zostali zasypani mailami na temat problemu związanego z Borisem Johnsonem. Jeden z posłów powiedział, że wiele maili dotyczyło „historii osobistych trudności” związanych z ograniczeniami nałożonymi w czasie lockdownu, do których, jak się okazało, władza się nie stosowała.

W niektórych rejonach gniew przerodził się w akty wandalizmu, a biuro okręgowe posła z okręgu Derbyshire, Roberta Largana zostało zamalowane słowem „kłamstwa”. W zeszłym tygodniu z kolei biuro posła z Wellingborough, Petera Bone’a zostało także zamalowane słowem „kłamca”.

Teksty tygodnia

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Fale upałów mogą wywoływać 34 tys. zgonów rocznie w samej Wielkiej Brytanii

Eksperci alarmują, że w Anglii i Walii liczba zgonów spowodowanych falami upałów może znacznie wzrosnąć. Naukowcy przeanalizowali piętnaście scenariuszy obejmujących najbliższe pięćdziesiąt lat, uwzględniając różne poziomy globalnego ocieplenia, stopień przystosowania społeczeństwa, starzenie się populacji oraz lokalne różnice klimatyczne.

W tych terminach brytyjskie lotniska odnotują rekordowy ruch

Lato 2025 ma być rekordowe na brytyjskich lotniskach. W lipcu i sierpniu porty lotnicze na Wyspach obsłużą więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Podano najgorsze terminy.

Jak błędnie wybite monety mogą wesprzeć Twój budżet, czyli skarby w portfelu

Błędy mennicze bywają bezcenne. Nietypowe monety, powstające w wyniku...

Konserwatyści chcą odebrać zasiłki chorobowe imigrantom

Konserwatyści twierdzą, że imigrantom należy zabronić ubiegania się o zasiłek dla niepełnosprawnych (PIP) i dodatki chorobowe do Universal Credit.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie