Dziś pierwsze rozmowy między UK i Unią Europejską po wyborach

Dziś w Brukseli po raz pierwszy pojawił się nowy Minister ds. relacji z UE – Nick Thomas-Symonds. Pierwsza rozmowa ma przebiegać pod dyktandem możliwości resetu w stosunkach między Wielką Brytanią i Wspólnotą.

Laburzyści chcą zbliżenia z Unią Europejską

Nie od dziś wiemy, że laburzyści chcą zbliżenia między Wielką Brytanią i Unią Europejską. Wolę i zobowiązanie do odnowienia relacji ze Wspólnotą przedstawi dziś w imieniu nowego rządu laburzystów Minister ds. relacji z UE – Nick Thomas-Symonds. Z informacji podanych mediom wynika, że Thomas-Symonds spotka się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Marosem Sefcoviciem, a ich bezpośrednia rozmowa ma „przygotować grunt pod dalsze dyskusje” na temat pogłębienia więzi.

Laburzyści z pewnością chcą ocieplić stosunki z Unią Europejską, po latach dosyć szorstkich relacji z Brukselą za rządów torysów. Partia Pracy chce naprawić szkody, jakie w stosunkach z Europą wyrządziły awantury po Brexicie i zawrzeć z Unią Europejską lepsze porozumienie niż, jak to oceniają laburzyści, „nieudana” umowa handlowa podpisana przez Borisa Johnsona.

Reset stosunków z Unią Europejską jednym z priorytetów rządu

Przed wyjazdem do Brukseli, Nick Thomas-Symonds powiedział: – Nasz rząd angażuje się, by dokonać resetu stosunków z Unią Europejską. By wzmocnić więzi, wzmocnić nasze bezpieczeństwo i usunąć bariery w handlu. Unia Europejska i państwa członkowskie należą do najbliższych przyjaciół i sojuszników Wielkiej Brytanii. W obliczu wojny w Europie i wspólnych globalnych wyzwań w obszarach takich jak zmiana klimatu i nielegalna migracja, niezbędny jest silny sojusz Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Minister zaznaczył także, że nie może się doczekać poniedziałkowego spotkania z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej w Brukseli. – Spodziewam się, że w nadchodzących miesiącach będę znacznie częściej nawiązywać z nim i kolegami z UE kontakt. Będziemy wspólnie pracować nad tym, aby nasz kontynent był bezpieczniejszy i zamożniejszy – doprecyzował Thomas-Symonds.

Teksty tygodnia

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie