Farage podżegał do nienawiści. Jego odpowiedź? “Dajcie spokój”

Były przywódca UKIP “zdecydowanie odrzuca” oskarżenia jakoby nawoływał do nienawiści rasowej. Twierdzi, że ponad 42 tysiące osób, które podpisały się pod petycją o postawienie go przed sądem powinny “dać sobie spokój”.

Brytyjska prokuratura sprawdzi, czy w czasie kampanii przed referendum o Brexit Nigel Farage nawoływał do nienawiści na tle rasowym i religijnym. Działania te zostały podjęte na wniosek 42 691 osób, które podpisały się pod petycją o postawienie byłego lidera UKIP przed sądem. Oskarżenie nabiera obecnie znamion symbolicznych, bowiem od 23 czerwca liczba ataków na tle rasowym, w tym wobec Polaków, znacząco wzrosła.

- Advertisement -

Farage nawołuje do głosowania na Trumpa! Nie wystarczy mu Brexit?

Farage wydaje się tym faktem niewzruszony i odrzuca wszelkie zarzuty pod swoim adresem jako bezpodstawne. Jego zdaniem ani on, ani nik z jego obozu nie nawoływał podczas kampanii do nienawiści na jakimkolwiek tle.

Pytany o opinię na temat osób, które domagają się jego ukarania, odpowiedział: “Sugeruję, żeby zajęli się swoimi sprawami i przyjęli w końcu do wiadomości, że już dawno po referendum. Wojna się skończyła” – stwierdził Farage. I dodał: “Zabierzmy się zatem za budowę szczęśliwego, pokojowo nastawionego, wielokulturowego społeczeństwa”. Czyżby silił się na ironię?

GettyImages-540654056

Oskarżenia, jakoby Farage miał podżegać do nienawiści pojawiły się wraz z plakatem, jakim brexitowcy firmowali swoją kampanię. Zdjęcie, opatrzone nagłówkiem: “Breaking Point” ( “Punkt krytyczny”) przedstawiało tłum uchodźców, głównie śniadego koloru skóry, próbujących przedostać się przez granicę. Problem w tym, że referendum w ogóle nie dotyczyło kwestii uchodźczych, a zdjęcia nie wykonano nawet w UK, tylko w jednym z państw Europy Centralnej.

Pytany wprost, czy nawoływał do nienawiści rasowej, Farage stwierdził: “Oczywiście, że nie. Zaznaczyliśmy natomiast, i to miał ilustrować plakat, że Unia Europejska nas zawiodła”.

Nigel Farage: „Theresa May nie ochroni nas przed imigrantami!”

Teksty tygodnia

Rzeki w Wielkiej Brytanii są masowo skażone chemikaliami

Zespół naukowców z York University opublikował niepokojące wyniki badań, które pokazują skalę skażenia rzek w Zjednoczonym Królestwie przez tzw. wieczne chemikalia. Analiza próbek pobranych z ponad 30 rzek z terenu Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej wykazała obecność kwasu trifluorooctowego w niemal wszystkich badanych miejscach.

Polacy wyrzuceni z mieszkania, bo lokal ma trafić na cele socjalne

Regularnie płacili czynsz, ale zostali eksmitowani bez podania przyczyny. Młodzi Polacy mieszkający w południowym Londynie tracą dach nad głową, bo ich mieszkanie ma zostać przekształcone w lokal socjalny. To efekt luki prawnej.

Nielegalny imigrant, który zgwałcił 15-latkę broni się tym, że nie był świadomy „różnic kulturowych”

Sadeq Nikzad, nielegalny imigrant z Afganistanu, który przedostał się do Wielkiej Brytanii bez zezwolenia, został oskarżony o gwałt na 15-letniej dziewczynce. W trakcie procesu twierdził, że nie był świadomy „różnic kulturowych”, jednak sąd odrzucił tę argumentację i skazał go na 12 lat więzienia.

Trzeba zgłosić wyjazd na wakacje, gdy pobiera się Universal Credit?

Jeśli pobieramy Universal Credit musimy pamiętać o tym, że wyjazd na wakacje może nas dużo kosztować, gdy pojedziemy na „zbyt długo”.

Amazon stworzy tysiące nowych miejsc pracy w UK! Gdzie i kiedy powstaną nowe centra?

Amazon ogłosił plany rozszerzenia swojej działalności w Wielkiej Brytanii, zapowiadając utworzenie tysięcy nowych miejsc pracy. Technologiczny gigant zamierza zainwestować aż 40 miliardów funtów w ciągu najbliższych trzech lat.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie