Gigantyczne kolejki na lotniskach po tym, jak bramki przestały działać

Na brytyjskich lotniskach utworzyły się nawet 2-godzinne kolejki do kontroli paszportowej, gdy bramki elektroniczne przestały działać. Setki podróżnych ucierpiało na tym, że Straż Graniczna przeprowadzała zaplanowaną „rutynową konserwację” bramek.

Setki podróżnych musiało z czwartku na piątek stać w gigantycznych kolejkach na lotniskach, bo bramki paszportowe – zgodnie z planem – przestały działać. Jak się okazało, problemy były związane z „rutynową konserwacją” przeprowadzaną przez Straż Graniczną.

Kolejki na lotniskach w UK

Pasażerowie narzekali nawet na dwugodzinne kolejki na lotniskach do kontroli paszportowej. Niektórzy dali upust swojej frustracji w mediach społecznościowych. Jedna z osób napisała: „Podobno jedyną dobrą rzeczą w Anglii jest wydajność lotnisk, ale nawet to nie jest prawdą. Jest 3 nad ranem, są problemy, bramki elektroniczne nie są otwarte”.

Ktoś inny napisał: „Stoimy w kolejkach do opóźnionych lotów. Ten kraj to istna ruina”. Kolejna osoba również nie szczędziła krytyki: „Żenująca/haniebna sytuacja na lotnisku Gatwick dziś rano. Lot był już opóźniony o ponad 2 godziny. Następnie po wylądowaniu (o 1 w nocy) staliśmy w kolejce przez ponad godzinę, aby dostać się do kontroli paszportowej (bramki były nieczynne!!!). Wszyscy ustawiali się, aby przejść kontrolę”.

Kolejny podróżny napisał: „Lotnisko Gatwick jest beznadziejne. Czekanie przy kontroli paszportowej ponad godzinę i 15 minut. Samolot EasyJet lądował dwie godziny, od 1.46 teraz jest 3.09”.

Inna osoba pod zdjęciem gigantycznej kolejki napisała komentarz: „Ten kraj we wczesnych godzinach porannych na lotnisku #LondonLutonAirport”.

Pasażerowie lotniska w Bristolu także skarżyli się na opóźnienia. Jeden z nich napisał na Twitterze: „5 samolotów przylatujących w ciągu 30 minut, ponad godzinna kolejka do kontroli PP z dziećmi o 1 w nocy iiiiiii wszystkie eBramki są zamknięte…”

Ogólnokrajowa konserwacja bramek

W piątek rzeczniczka lotniska Gatwick wyjaśniła przyczynę nocnych problemów na lotniskach w całym kraju:

– Wczoraj wieczorem na wszystkich lotniskach miał miejsce planowany przestój w działaniu bramek elektronicznych obsługiwanych przez Straż Graniczną. W związku z rutynową konserwacją. Przepraszamy pasażerów za wszelkie niedogodności”.

Głos zabrał również rzecznik lotniska London Luton:

– Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy pasażerowie mogli czekać dłużej niż zwykle na lotnisku we wczesnych godzinach porannych. W tym czasie przeprowadzano ogólnokrajowe prace konserwacyjne bramek elektronicznych obsługiwanych przez Straż Graniczną. Dobro naszych pasażerów jest zawsze naszym priorytetem numer jeden, dlatego dodatkowi pracownicy lotniska byli pod ręką, aby pomóc. Przepraszamy za wszelki wpływ, jaki to mogło mieć na podróże pasażerów.

Przypomnijmy, że podróżni w UK doświadczyli podobnych problemów w tym roku na brytyjskich lotniskach. W maju wszystkie bramki elektroniczne przestały działać na lotniskach w UK. Powodem był problem techniczny, który doprowadził do gigantycznych kolejek.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Problemy z silnikiem w samolotach Wizz Air wpłyną na liczbę przewożonych pasażerów

Ryanair kazał rodzinie zapłacić za odprawę na lotnisku, mimo że odprawiła się miesiąc wcześniej

Osoby pobierające Universal Credit dostaną kary, jeśli o tym nie poinformują

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zmiany w kwocie wolnej od podatku

Konta ISA pozwalają na oszczędzanie bez płacenia wygórowanych podatków. Ma je wiele osób mieszkających i pracujących w UK. Rachel Reeves rozważa zmiany w kwocie wolnej od podatku

Zmiany w świadczeniach w Irlandii – przewodnik

Nowy rok przynosi wiele zmian w świadczeniach socjalnych w Irlandii. Co i od kiedy się zmienia? Przeczytaj nasz przewodnik.

Niemieckie Sky pozbywa się klientów z niskimi abonamentami

Klienci niemieckiego Sky, którzy od dawna korzystają z abonamentów ze zniżką, muszą przygotować się na wzrost cen.

Pracownicy migrujący wykorzystywani jak niewolnicy w Wielkiej Brytanii

Praca w brytyjskich firmach czy na farmach dla wielu ludzi jest nadzieją na lepsze życie. Jednak pracownicy migrujący bywają wykorzystywani w Wielkiej Brytanii jak niewolnicy. Dotyka to również Polaków.

Polska wioska w Penrhos – zapadła decyzja o przebudowie

Co stanie się z wioską położoną w północno-zachodniej Walii, w której „wszyscy mówili po polsku”?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

O ile wzrosną rachunki za energię w UK od kwietnia 2025?

Jak wynika z analiz ośrodka Cornwall Insight od kwietnia 2025 rachunki za energię wzrosną o 5 proc. O ile więcej będziemy płacić?

Londyn – procesja żałobna w solidarności z Izraelczykami

W Londynie odbyła się procesja żałobna w solidarności z...

Niemieckie Sky pozbywa się klientów z niskimi abonamentami

Klienci niemieckiego Sky, którzy od dawna korzystają z abonamentów ze zniżką, muszą przygotować się na wzrost cen.

Zmiany w kwocie wolnej od podatku

Konta ISA pozwalają na oszczędzanie bez płacenia wygórowanych podatków. Ma je wiele osób mieszkających i pracujących w UK. Rachel Reeves rozważa zmiany w kwocie wolnej od podatku

Ogromne zapadlisko w Surrey pochłania ulicę

Przez zapadlisko w Surrey ewakuowano mieszkańców. Dziura w ziemi wciąż się rozszerza i pochłania coraz większą część ulicy.

Dyżur paszportowy w Trowbridge odbędzie się 12-13 marca 2025

Co będzie można załatwić? Co trzeba wiedzieć przed wizytą?