Highways England chce podnieść limit prędkości w UK, aby… było bezpieczniej!

Nawet do 60mph (około 100 km/h) mogą zostać podniesione limity prędkości obowiązujące na odcinkach dróg, na których prowadzone są remonty. W ten sposób Highways England chce walczyć z korkami i sprawić, że poruszanie się po autostradach będzie bezpieczniejsze.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na niektórych drogach w Wielkiej Brytanii pojedziemy z większą prędkością. Prezes rządowej spółki zajmującej się ruchem samochodowych na autostradach Jim O'Sullivan zdradził na łamach "Timesa", iż trwają prace nad zmianami limitów prędkości. Projekt dotyczy jednak tylko tras, na których trwają prace remontowe. Zakłada on zwiększenie dozwolonej prędkości do 55mph lub 60mph (około 100 km/h) i ma dotyczyć jak największej ilości odcinków drogowych.

- Advertisement -

Śmierć Polaka w "podejrzanych okolicznościach" w cichym irlandzkim miasteczku

O'Sullivan zastrzega jednak, że zmiany nie będą dotyczyły dróg, w wypadku których oznaczałoby to ograniczenie bezpieczeństwa jazdy. "Safety first" – co do tego nie można mieć żadnych wątpliwości. Od września 2016 roku Highways England w wybranych lokalizacjach testuje wyższe limity prędkości. Od ich wyników zależy czy projekt dostanie zielone światło. Kiedy pojawiłby się jego ewentalne efekty? Pierwsze zmiany mają się pojawić dopiero w 2018 roku.

Ostatnie testy proponowanych rozwiązań wypadły bardzo obiecująco, choć trzeba przyznać, że brało w nich udział jedynie 36 osób. Wyposażeni w nadajniki GPS, kamery i urządzenia mierzące puls, które miały za zadanie badać szybkość reakcji na zmieniające się warunki na drodze, "sprawdzali" drogę M5 między zjazdem 4a (Bromsgrove), a 6 (Worcester) oraz trasę M3 w Surrey, między zjazdami 3 i 4a.

Polacy z Birmingham zmuszali do niewolniczej pracy swojego rodaka – teraz staną przed sądem

Według analityków Highways England wyniki są obiecujące, a idea udrożnienia dróg poprzez podniesienie limitów dozwolonej prędkości wydaje się sprawdzać. Co jednak najważniejsze nijak nie odbija się ona na bezpieczeństwie uczestników ruchu. I to jest najważniejsze.

Teksty tygodnia

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Duże zmiany w przepisach dotyczących alimentów. Wielu rodziców może stracić

W Wielkiej Brytanii nadchodzi reforma przepisów dotyczących alimentów. Setki tysięcy rodziców mogą być zaskoczone, gdy okaże się, że otrzymują mniej pieniędzy niż dotychczas.

Nielegalni imigranci pracują jako kurierzy jedzenia

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie