Jak można zmienić nazwisko pasażera na rezerwacji w Ryanairze i ile to kosztuje?

Jeśli zależy nam na zmianie imienia i nazwiska w rezerwacji w Ryanairze musimy liczyć się z wynikającymi z tego kosztami, które – w niektórych przypadkach – bywają większe niż kupno nowego biletu. Jak jednak wprowadzić takie zmiany przez internet? Podpowiadamy krok po kroku.

Klienci Ryanaira, którzy kupili już bilet na konkretny lot, mogą zmienić imię i nazwisko na rezerwacji w sposób całkowicie bezproblemowy online, jednak za odpowiednią opłatą. A jeśli zmiany są niewielkie, wtedy nawet opłaty można uniknąć.

 

 

 

Jak zmienić imię i nazwisko na rezerwacji w Ryanairze?

Zgodnie z informacją podaną przez Ryanaira zmiany w rezerwacji możemy wprowadzić przez Internet po wyszukaniu swojej rezerwacji w zakładce „Zarządzaj swoją podróżą”, a następnie wybierając opcję „Zmień imię i nazwisko”. Jeśli zmiana zostanie zaakceptowana, po powrocie do strony aktywnych rezerwacji otrzymamy komunikat: „Wprowadzono zmiany w podróży, należy przejść do kasy, aby je potwierdzić”. Po przejściu do kasy, należy wprowadzić dane dotyczące płatności i po zapłacie otrzymamy maila z prawidłowymi danymi na rezerwacji.

Dodatkowych opłat za zmianę możemy uniknąć tylko w przypadku poprawy błędów w samej pisowni imienia – do trzech znaków. Jak zaznaczają same irlandzkie linie w niektórych przypadkach zmiana nazwiska w rezerwacji, która wynosi od 115 euro wzwyż, może być mniej opłacalna niż kupno nowego biletu.

Do kiedy należy wprowadzić zmiany?

Zmianę imienia i nazwiska w rezerwacji w Ryanairze można wprowadzić do dwóch godzin przed planowanym wylotem. W przypadku osób, które między czasem rezerwacji a wylotem zmieniły nazwisko, Ryanair zaleca, aby mieć przy sobie dowód/dokument na tę zmianę, a wtedy wprowadzona zostanie ona bezpłatnie.

ZOBACZ WIDEO O NOWYCH ZASADACH PODRÓŻOWANIA DLA PASAŻERÓW RYANAIRA:

 

>>> TWÓJ LOT ZOSTAŁ ODWOŁANY LUB OPÓŹNIONY? >>> DOMAGAJ SIĘ ODSZKODOWANIA! KLIKNIJ TUTAJ! <<<

Jeśli Twój lot został odwołany lub opóźniony pamiętaj, że masz prawo ubiegać się o odszkodowanie.

Prawo do odszkodowania za lot odwołany

Jeżeli Twój odwołany lot kwalifikuje się do odszkodowania, to wysokość rekompensaty będzie zależała od trzech czynników:

  • dystansu
  • czy lot odbywa się na terenie UE, czy wykracza częściowo lub całkowicie poza UE
  • czasu opóźnienia – jeżeli zgodzisz się na alternatywny lot.

W przypadku, gdy nie zgodzisz się na lot alternatywny, możesz liczyć na odszkodowanie w wysokości:

  • 250 euro – w przypadku lotów do 1,5 tys. km
  • 400 euro – w przypadku lotów wewnątrz UE na odległość większą niż 1,5 tys. km
  • 400 euro – w przypadku lotów innych niż wewnątrz UE na odległość 1,5-3,5 tys. km
  • 600 euro – w przypadku lotów innych niż wewnątrz UE na odległość powyżej 3,5 tys. km.

Gdy jednak zgodzisz się na lot alternatywny, a przewoźnik nie zaproponuje Ci klasy wyższej niż tak, którą wykupiłeś, to wysokość odszkodowania będzie zależna nie tylko od długości i umiejscowienia trasy, ale też od tego, o ile czasu później znajdziesz się na lotnisku docelowym – czytamy w poradniku AirHelp

Teksty tygodnia

Nadchodzi mała fala upałów. Jaka pogoda na maraton?

Synoptycy zapowiadają zbliżającą się małą falę upałów. Czy jednak pogoda na maraton w Londynie będzie sprzyjająca dla biegaczy?

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie