Jak znaleźć pracę w Polsce po powrocie z UK? Patrick Ney radzi! [wideo]

Po latach spędzonych na zagranicznym rynku zatrudnienia można czuć się zdezorientowanym, szukając pracy w Polsce. Od czego zacząć szukanie pracy? O czym warto pamiętać? Spieszymy z odpowiedzią!

Pierwsza praca po powrocie do Polski może okazać się niemałym wyzwaniem. Lata spędzone na brytyjskim rynku pracy zmieniły nie tylko naszą perspektywę i sposób myślenia, ale co za tym idzie – również nasze oczekiwania dotyczące zarobków, tego, jak pracodawca będzie nas traktował, jakiej atmosfery możemy spodziewać się w pracy… Tego typu czynników jest wiele.

>>> POBIERZ DARMOWY PORADNIK DLA OSÓB WRACAJĄCYCH DO POLSKI >>> KLIKNIJ TUTAJ!!! <<<

Z pomocą w tej kwestii pojawia się… Patrick Ney! Najbardziej znany brytyjski imigrant w Polsce do naszego kraju przyjechał z Londynu, gdzie pracował jako asystentem głównego doradcy premiera Gordona Browna. Niemal z miejsca zakochał się w naszym kraju, choć nie ukrywajmy – rolę w tym odegrała pewna kobieta… W każdym razie Patrick Ney nagrał bardzo ciekawy filmik, w którym oferuje interesujące spojrzenie na tę kwestię – z perspektywy Brytyjczyka szukającego pracy w Polsce.

Jak znaleźć pracę w Polsce po powrocie z UK?

Zobaczcie sami, co Patrick ma w tej kwestii do powiedzenia:

Poradnik dla osób wracający z UK do Polski

Interesuje Was temat szukania pracy po powrocie z UK do Polski? Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, które ułatwią sprawne odnalezienie się w polskiej rzeczywistości zawodowej.

1. Poznaj rynek pracy w Polsce oraz określ swoje cele, oczekiwania i możliwości

Na polski rynek weszła duża liczba korporacji, które silnie wpłynęły na krajobraz zatrudnienia – szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Gdańsk. Aby się w tym wszystkim odnaleźć, warto poszperać w internecie.

2. Planowanie swojej ścieżki zawodowej to podstawa sukcesu

Aby nie wylądować w niskopłatnej pracy bez perspektyw w Polsce, trzeba z wyprzedzeniem zaplanować swoje kroki zawodowe. Dobrze jest zacząć od określenia własnych celów, priorytetów i oczekiwań.

3. Zbieraj dowody swoich mocnych stron do CV

Aby ułatwić sobie późniejsze aplikowanie o pracę, dobrze jest pozbierać dokumenty, które potwierdzają wszelkie nasze mocne strony i osiągnięcia, które podamy w CV – doświadczenie zawodowe, wykształcenie, odbyte kursy, zdobyte certyfikaty, umiejętność posługiwania się językiem obcym itd.

4. Zacznij szukać pracy w Polsce przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii

Warto więc zacząć szukać pracy w Polsce jeszcze przed wyprowadzką z Wielkiej Brytanii. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm dysponuje możliwością przeprowadzenia rekrutacji (w tym rozmowy kwalifikacyjnej) online.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Zapraszamy do lektury naszych tesktów związanych z tym tematem:

Teksty tygodnia

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie