Na tych dostawców internetu klienci skarżą się najbardziej

W ostatnim czasie na Wyspach zmalała liczba skarg na dostawców szerokopasmowego internetu. Ale też jedni dostawcy radzili sobie lepiej niż inni. Które firmy są obecnie najlepiej oceniane pod względem świadczonych usług, a które najgorzej?

Dostawcy internetu – którzy cieszą się najlepszą opinią?

Najnowsza analiza Ofcom dotycząca skarg wpływających na dostawców szerokopasmowego internetu pokazuje, że klienci są generalnie bardziej zadowoleni z usług, co napawa optymizmem. Regulator poinformował właśnie, że w kwartale od stycznia do marca 2024 r. liczba skarg do Ofcom na dostawców internetu spadła w porównaniu z kwartałem poprzednim.

- Advertisement -

Jak zatem dokładnie wyglądała jakość usług świadczonych przez dostawców szerokopasmowego internetu? I kto wypadł w zestawieniu za pierwszy kwartał tego roku najlepiej, a kto najgorzej? Zobaczmy!

SKY – 6 skarg na 100 000 użytkowników
SHELL – 6 skarg na 100 000 użytkowników
PLUSNET – 8 skarg na 100 000 użytkowników
BT – 9 skarg na 100 000 użytkowników
TALKTALK – 12 skarg na 100 000 użytkowników
EE – 14 skarg na 100 000 użytkowników
VODAFONE -16 skarg na 100 000 użytkowników
VIRGIN MEDIA – 18 skarg na 100 000 użytkowników
NOW – 22 skargi na 100 000 użytkowników

Wraz z danymi dotyczącymi dostawców internetu, Ofcom opublikował także dane dotyczące liczby skarg na operatorów płatnej telewizji. Wyniki były następujące:

SKY – 2 skargi na 100 000 użytkowników
EE (WAS BT) – 2 skargi na 100 000 użytkowników
TALTALK – 3 skargi na 100 000 użytkowników
VIRGIN MEDIA – 11 skarg na 100 000 użytkowników

Liczba skarg się zmniejsza, jednak wciąż jest wiele do zrobienia

Eksperci przyznają, że malejąca liczba skarg na operatorów szerokopasmowego internetu, telefonii komórkowej czy płatnej telewizji to dobry znak. Ale też wciąż pozostaje sporo do zrobienia. – Chociaż pozytywnym jest fakt, że ogólna liczba skarg na dostawę szerokopasmowego Internetu spadła, to dane Ofcom pokazują, że w sektorze jest jeszcze wiele do poprawienia – zaznacza Rocio Concha z Which? A wtóruje jej Ernest Doku, ekspert ds. telekomunikacji w Uswitch.com, mówiąc: – Dobrze jest widzieć, że liczba skarg do Ofcom na operatorów telefonów stacjonarnych, szerokopasmowego Internetu i płatnej telewizji spadła w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z czwartym kwartałem 2023 r. Choć rozczarowujące jest to, że na NOW Broadband, dostawcę szerokopasmowego internetu, skarżono się najczęściej. A to wynika ze sposobu, w jaki obsługiwane są skargi klientów. NOW Broadband otrzymało prawie cztery razy więcej skarg niż dostawcy szerokopasmowego internetu, na których skarżono się najmniej. Czyli Sky i Shell Energy Broadband.

Teksty tygodnia

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Czy zamordował polską teściową? Głośny proces lekarza oskarżonego o 15 zabójstw

14 lipca w Berlinie rozpoczął się głośny proces lekarza oskarżonego o 15 morderstw. Najprawdopodobniej zabójstw było więcej. Prokuratura prowadzi dochodzenie w przypadku kolejnych 71 podejrzanych przypadków śmierci z udziałem lekarza.

Europejczycy chcą powrotu Wielkiej Brytanii do Unii, ale na pewnych warunkach

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię YouGov wynika, że większość obywateli czterech dużych graczy w UE – Niemiec, Hiszpanii, Francji i Włoch – popiera ponowne przystąpienie Wielkiej Brytanii do Wspólnoty.

Zamieszkaj na irlandzkiej wyspie i zgarnij 84 tys. euro. Rząd za to zapłaci

Jeśli marzy ci się mieszkanie na wyspie i spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku, to Irlandia daje ci taką szansę. W ramach programu „Our Living Islands” można otrzymać nawet do 84 tys. euro za osiedlenie się na jednej ze wskazanych wysp.

Alarmujący wzrost ubóstwa wśród dzieci w UK. Lekarze ostrzegają przed kryzysem

Ponad 75 procent pediatrów potwierdza, że w ciągu ostatnich dwóch lat zauważalnie wzrosła liczba przypadków chorób związanych z ubóstwem. Lekarze ostrzegają również przed „nieznośnym poziomem” biedy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj także