Najgorsze i najlepsze miejsce w samolocie. Jak zapewnić sobie komfortową podróż?

Powoli szykujemy się do letnich wyjazdów, dlatego przy rezerwacji biletów lotniczych, warto zastanowić się nad najgorszym i najlepszym miejscem w samolocie. Aby zagwarantować sobie wygodę w podróży.

Każdemu zależy na komfortowej i wygodnej podróży, dlatego wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego miejsca w samolocie. Eksperci mają swoje opinie na temat zarówno najlepszego jak i najgorszego miejsca w samolocie.

Najlepsze miejsce w samolocie

Wybierając miejsce w samolocie eksperci radzą, aby kierować się przede wszystkim bliskością toalety. W tym celu należy zastanowić się, jak często korzystamy z toalety w czasie lotu. Jeśli dość często, wtedy najlepiej zająć miejsce w jej pobliżu. Jeśli jednak rzadko, najlepiej zarezerwować sobie miejsce oddalone od WC.

W samolotach zazwyczaj obie toalety są z przodu i z tyłu. Okazuje się, że najlepsze miejsce w samolocie zapewniające wygodną i pozbawioną nieprzyjemnych zapachów podróż z całkiem wygodnym dostępem do toalety to 4C.

Znajduje się ono przy przejściu w kierunku przedniej części samolotu, ale też niezbyt blisko tej części, dlatego pozwala uniknąć obecności ludzi stojących w kolejce do toalety.

Z kolei największy komfort podczas lotu zapewniają nam miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych, gdyż znajduje się tam najwięcej miejsca na nogi.

Wybór miejsc w pierwszych rzędach w samolocie może być dobrą opcją też dla tych, którzy chcą wygodnie i szybko opuścić pokład po wylądowaniu.

Najgorsze miejsce w samolocie

Natomiast za najgorsze miejsce w samolocie eksperci uważają miejsce o oznaczeniu 11A. Jest ono położone dalej od toalety i w dodatku przy „ślepym” oknie, co utrudnia wyjście do WC i nie gwarantuje nam także widoku. Jest to wprawdzie fotel przy oknie, jednak nie ma w nim szyby, dlatego podziwianie widoków jest niemożliwe.

Ulokowanie się na miejscach z tyłu samolotu nie zapewni nam także szybkiego opuszczenia pokładu po wylądowaniu. Wręcz przeciwnie, zagwarantuje nam najdłuższe stanie w kolejce do wyjścia. Ponadto w trakcie lotu na tyłach samolotu jest zwykle głośno, gdyż tam ulokowane są pomocnicze jednostki napędowe.

Teksty tygodnia

Atak na Donalda Tuska i premiera Holandii

W czasie uroczystości w Wageningen w Holandii, miał miejsce atak na Donalda Tuska i na Dicka Schoofa za pomocą racy.

Świadczenie dla chorych i niepełnosprawnych – punktacja i zasady

Po zmianach DWP wiele osób odczuwa chaos w zasadach przyznawania Personal Independence Payment (PIP). Przedstawiamy zasady punktacji.

Ogromny sukces skrajnej prawicy w wyborach lokalnych w Wielkiej Brytanii. Co to oznacza dla Polaków?

Lokalne wybory w UK pokazały, jak wiele zmieniło się na przestrzeni ostatniego roku. Największy sukces odniosła partia Reform UK. Co sukces Reforma UK oznacza dla Polaków?

ETA do Wielkiej Brytanii – wszystko, co musisz wiedzieć przed podróżą

Wielka Brytania wprowadza system ETA. Od 2 kwietnia 2025 Polacy muszą posiadać elektroniczne zezwolenie na podróż. Sprawdź, jak złożyć wniosek!

Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury, które mieszkają poza Wielką Brytanią, nie mogą liczyć na podwyżki State Pension.

Przeczytaj także