Niemcy chcą ukarać Polskę za brak pomocy uchodźcom

Tak właśnie wygląda polityka po niemiecku – nasi zachodni sąsiedzi chcą ograniczyć unijne finansowanie Polski i Węgier za to, że te kraje wykazały się „brakiem entuzjazmu w stosunku do polityki migracyjnej uprawianej przez Angelę Merkel.

W 2015 do Polski unijne pieniądze płynęły szerokim strumieniem. W sumie Wspólnota w nasz kraj wpompowała olbrzymią sumę 9.4 miliarda euro w ramach różnych inicjatyw. Można założyć, że największą część unijnych inwestycji sfinansowali Niemcy, bo budżet kraju Angeli Merkel dokłada do wspólnej kiesy najwięcej.

- Advertisement -

“Brytyjscy przedsiębiorcy są leniwi” – tak swoich rodaków komplementuje ich minister handlu

W zeszłym roku było to aż o 14.3 miliarda więcej od sumy, którą Niemcy wyjęli z unijnej kasy. Trudno dyskutować z tymi faktami, ale nasi zachodni sąsiedzi doskonale wiedzieli na co się piszą rozszerzając granice Unii nie tylko o Polskę, ale także o Rumunię i Bułgarię. Kraje bogatsze będą pomagać krajom biedniejszym w imię jednego z fundamentów idei Unii, czyli solidarności.

I właśnie brak tejże solidarności zarzucają nam niektórzy niemieccy politycy. Inge Graessle, która stoi na czele Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego, chce „ukarać” Węgry i Polskę za ich postawę wobec kryzysu uchodźczego. Zarówno Budapeszt, jak i Warszawa mają ponieść konsekwencje za „nie przestrzeganie prawa unijnego albo niewystarczający udział w przyjmowaniu czy rejestrowaniu uchodźców”.

Farage podżegał do nienawiści. Jego odpowiedź? “Dajcie spokój”

Pomysł ten poparł także wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Alexander Graf Lambsdorff. Wezwał on największych beneficjentów UE do większej solidarności w kwestii obecnego kryzysu i „respektowania wartości europejskich”.

Przy tym wszystkim warto zwrócić uwagę, że już niedługo Polska będzie więcej dopłacać do unijnej kasy, niż z niej wyciągać.

Teksty tygodnia

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Ostrzeżenie przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Od godziny 12.00 w piątek do godziny 18.00 we wtorek będą obowiązywać ostrzeżenia dotyczące upałów w UK. Wydano bursztynowe alerty.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

EasyJet uruchamia nowe zimowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Sezon zimowy 2025 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla pasażerów z południowo-zachodniej Anglii. Popularny przewoźnik easyJet ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z lotniska w Bristolu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie