piątek, 20 września, 2024

Pasażerowie Ryanaira krwawili z uszu i nosa. 13-latka dostała odszkodowanie

Sędzina, Mary Morrissey z Circuit Civil Court w Irlandii zatwierdziła ofertę ugody w wysokości 15 000 euro na rzecz poszkodowanej 13-letniej pasażerki Ryanaira. Dziewczynka odniosła obrażenia w wyniku dekompresji spowodowanej nagłym opadaniem samolotu w czasie awaryjnego lądowania.

W samolocie Ryanaira lecącym z Cork do Chorwacji 13-letnia obecnie dziewczynka odniosła obrażenia. Powodem było nagłe obniżenie ciśnienia w kabinie pasażerskiej. Uruchomiono wtedy maski tlenowe, a wielu innych pasażerów doznało krwawienia z nosa i uszu.

Dramatyczny lot Ryanairem

W czasie lotu z Irlandii do Chorwacji pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu we Frankfurcie. Z relacji pasażerów wynika, że samolot zaczął się trząść. A pilot wykonał niezwykle gwałtowne lądowanie awaryjne, co doprowadziło do raptownej zmiany ciśnienia na pokładzie.

Pasażerowie musieli skorzystać z masek tlenowych, a wielu z nich doznało krwawienia z nosa i uszu. Wszyscy byli przerażeni, w tym cierpiąca na astmę młoda mieszkanka Cork wraz z matką.

Odszkodowanie dla poszkodowanej

Rodzina dziewczynki skierowała sprawę przeciwko Ryanairowi do sądu. Adwokat, James Daly powiedział, że w wyniku nagłego obniżenia ciśnienia w kabinie pasażerskiej uruchomiono maski tlenowe.

– Samolot zaczął mocno się trząść i gwałtownie opadać, a w kabinie było ciemno i zrobiło się bardzo zimno. Pilot wykonał niezwykle gwałtowne lądowanie awaryjne we Frankfurcie w Niemczech. Pracownicy medyczni weszli na pokład samolotu, aby udzielić pierwszej pomocy pasażerom, którzy krwawili z uszu i nosa. Polecono im pozostać na miejscach – relacjonował adwokat.

Powiedział także, że rodzina dziewczynki musiała wraz z innymi pasażerami czekać następnie aż 11 godzin na kolejny samolot, który zabrał ich w dalszą podróż do Chorwacji.

Dziewczynka była jednak tak przerażona, gdy musiała wejść na pokład drugiego samolotu, że zaczęła kopać i krzyczeć, aby nikt jej do tego nie zmuszał.

W sądzie okazało się również, że jeszcze kilka tygodni po zdarzeniu dziewczynka nadal miała krwawienia z nosa, bóle głowy i koszmary senne, przez co budziła się z krzykiem.

Adwokat zwrócił uwagę na fakt, że dziewczynka była wyjątkowo bezbronna, gdyż cierpiała na astmę i dostała ataku, kiedy matka zakładała jej maskę tlenową. Sędzina zatwierdziła ofertę ugody między rodziną dziewczynki i Ryanairem, a poszkodowana otrzymała 15 000 funtów w ramach zadośćuczynienia.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?