Pasażerowie Ryanaira krwawili z uszu i nosa. 13-latka dostała odszkodowanie

Sędzina, Mary Morrissey z Circuit Civil Court w Irlandii zatwierdziła ofertę ugody w wysokości 15 000 euro na rzecz poszkodowanej 13-letniej pasażerki Ryanaira. Dziewczynka odniosła obrażenia w wyniku dekompresji spowodowanej nagłym opadaniem samolotu w czasie awaryjnego lądowania.

W samolocie Ryanaira lecącym z Cork do Chorwacji 13-letnia obecnie dziewczynka odniosła obrażenia. Powodem było nagłe obniżenie ciśnienia w kabinie pasażerskiej. Uruchomiono wtedy maski tlenowe, a wielu innych pasażerów doznało krwawienia z nosa i uszu.

- Advertisement -

Dramatyczny lot Ryanairem

W czasie lotu z Irlandii do Chorwacji pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu we Frankfurcie. Z relacji pasażerów wynika, że samolot zaczął się trząść. A pilot wykonał niezwykle gwałtowne lądowanie awaryjne, co doprowadziło do raptownej zmiany ciśnienia na pokładzie.

Pasażerowie musieli skorzystać z masek tlenowych, a wielu z nich doznało krwawienia z nosa i uszu. Wszyscy byli przerażeni, w tym cierpiąca na astmę młoda mieszkanka Cork wraz z matką.

Odszkodowanie dla poszkodowanej

Rodzina dziewczynki skierowała sprawę przeciwko Ryanairowi do sądu. Adwokat, James Daly powiedział, że w wyniku nagłego obniżenia ciśnienia w kabinie pasażerskiej uruchomiono maski tlenowe.

– Samolot zaczął mocno się trząść i gwałtownie opadać, a w kabinie było ciemno i zrobiło się bardzo zimno. Pilot wykonał niezwykle gwałtowne lądowanie awaryjne we Frankfurcie w Niemczech. Pracownicy medyczni weszli na pokład samolotu, aby udzielić pierwszej pomocy pasażerom, którzy krwawili z uszu i nosa. Polecono im pozostać na miejscach – relacjonował adwokat.

Powiedział także, że rodzina dziewczynki musiała wraz z innymi pasażerami czekać następnie aż 11 godzin na kolejny samolot, który zabrał ich w dalszą podróż do Chorwacji.

Dziewczynka była jednak tak przerażona, gdy musiała wejść na pokład drugiego samolotu, że zaczęła kopać i krzyczeć, aby nikt jej do tego nie zmuszał.

W sądzie okazało się również, że jeszcze kilka tygodni po zdarzeniu dziewczynka nadal miała krwawienia z nosa, bóle głowy i koszmary senne, przez co budziła się z krzykiem.

Adwokat zwrócił uwagę na fakt, że dziewczynka była wyjątkowo bezbronna, gdyż cierpiała na astmę i dostała ataku, kiedy matka zakładała jej maskę tlenową. Sędzina zatwierdziła ofertę ugody między rodziną dziewczynki i Ryanairem, a poszkodowana otrzymała 15 000 funtów w ramach zadośćuczynienia.

Teksty tygodnia

Pracownicy na większą ochronę w pracy muszą jeszcze poczekać. Wiemy, jak długo

Nowe przepisy dotyczące ochrony pracowników przed niesprawiedliwym zwolnieniem miały wejść w życie w 2026 roku. Jednak już wiadomo, że w przyszłym roku nowe prawo pracy w pełnym kształcie jednak w życie nie wejdzie.

Migranci w UK poza kontrolą. Szokujący raport o braku nadzoru nad wizami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie ma dokładnych danych na temat tego, ilu zagranicznych pracowników opuściło kraj po wygaśnięciu wiz pracowniczych. Takie wnioski przedstawił Komitet ds. Rachunkowości Publicznej, który nadzoruje wydatki publiczne.

Irlandia podnosi zasiłki i dostosowuje pomoc do rzeczywistości

Opiekunowie osób chorych i niepełnosprawnych to szczególna grupa pobierających zasiłki. Ludzie poświęcają swoje życie by troszczyć się o najbliższych.

Pasożyty i gronkowce. Jak bezpieczne są publiczne baseny?

Baseny istnieją w UK i USA od 19-tego wieku. Od tamtej pory istnieją problemy z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie. Nawet teraz, kilkaset lat później, wciąż jest to wyzwanie. Zarówno publiczne baseny, jak i te prywatne mogą być wylęgarnią dla bakterii.

Tysiące pracowników odczują skutki kontroli na granicy Polski z Niemcami

W poniedziałek 7 lipca Polska oficjalnie przywróciła kontrole na granicy z Niemcami i Litwą. Decyzja była odpowiedzią na wcześniejsze zaostrzenie kontroli po stronie niemieckiej. Skutki gospodarcze tego kroku zaczynają już być widoczne zwłaszcza w regionach przygranicznych.

Przeczytaj także