Pożar na lotnisku w Bristolu – parking zajął się ogniem, „całkowicie zniszczonych” zostało kilka samochodów

W dniu wczorajszym, w niedzielę 10 grudnia 2023, w godzinach porannych na parkingu przy Bristol Airport wybuchł pożar. Płomienie uszkodziły wiele samochodów, z czego kilka zostało całkowicie zniszczonych.

W godzinach porannych, około dziesiątej, nad parkingiem Silver Zone, które jest położony około 150 metrów od lotniska w Bristolu, unosił się gęsty czarny dym. Liczne zaparkowane tam samochody były trawione przez ogień. Pożar spowodował, że władze portu lotniczego zostały zmuszone do zamknięcia pasa startowego na pewien czas. Do walki z żywiołem wysłane zostały jednostki Avon Fire and Rescue z Bedminster. Gdy przybyły one na miejsce, lokalni strażacy wspomogli załogę straży pożarnej lotniska w Bristolu.

- Advertisement -

Jak wyglądała walka z żywiołem?

Wspólnymi siłami ogień udało się opanować około godziny 12:00, jak zostało to oficjalnie potwierdzone przez rzecznika lokalnej straży pożarnej.

Jak czytamy w relacji lokalnych mediów, w pożarze spłonęło 11 samochodów. Rozmiar uszkodzeń pojazdów waha się od 20 do nawet 100 procent. Cztery lub pięć samochodów zostało „całkowicie zniszczonych”.

Przedstawiciele Avon Fire and Rescue zaznaczyli, iż w wyniku tych wydarzeń nie było osób rannych, a pożaru nie traktuje się jako podejrzanego. Co było jego przyczyną? Wydaje się, że powstał on w wyniku „przypadkowego zapłonu”. Rzecznik straży pożarnej pochwalił ekipę strażaków z lotniska w Bristolu za „dobrą pomoc” w walce z pożarem.

Jakie szkody spowodował pożar na lotnisku w Bristolu?

– Zaparkowany samochód zapalił się na naszym parkingu Silver Zone, który jest położony na południe od naszego pasa startowego – komentuje w oficjalnym komunikacie rzecznik Bristol Airport. – Ogień rozprzestrzenił się na niewielką liczbę pojazdów. Nikt nie odniósł obrażeń, a ogień został opanowany, a następnie szybko ugaszony przez służby ratunkowe.

– Skontaktujemy się z właścicielami uszkodzonych samochodów tak szybko, jak to możliwe. Ze względów bezpieczeństwa zamknęliśmy na krótki czas nasz pas startowy. Obecnie, lotnisko jest już w pełni otwarte – podsumowuje.

Teksty tygodnia

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Naprawa „elektryka” tylko z pozwoleniem. Koncerny ścigają niezależnych mechaników

Coraz więcej niezależnych mechaników i serwisów na świecie musi liczyć się z ryzykiem pozwów ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych. Oficjalnie przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak tłumaczą koncerny, ingerowanie w systemy EV bez odpowiednich uprawnień może zagrażać zarówno użytkownikom, jak i infrastrukturze informatycznej pojazdu.

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie