Rekordowa liczba Wyspiarzy jeździ do Francji po alkohol. Jest tańszy

Operatorzy promów przewożących ludzi przez kanał La Manche informują, że rekordowe liczby Wyspiarzy kursują do Francji, by zaopatrzyć się w tańszy alkohol. Tak było i wcześniej, przed Brexitem. Ale wydawało się, że po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię „tradycja” zaopatrywania się w tańsze napoje alkoholowe na kontynencie może odejść w zapomnienie.

Brytyjczycy jeżdżą po tani alkohol do Francji

Pomimo Brexitu, Wyspiarze wciąż kontynuują „tradycję” i wyruszają na jednodniowe wycieczki, by zakupić we Francji tańszy alkohol. Tańsze napoje alkoholowe Brytyjczycy kupują w strefie bezcłowej. W końcu to właśnie przez ostateczne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na granicy francusko-brytyjskiej ponownie pojawiły się w styczniu 2021 r. strefy bezcłowe. Decyzja o opuszczeniu UE umożliwiła sprzedaż bezcłową zarówno na promach kursujących po kanale La Manche, jak i w portach.

- Advertisement -

– Zdecydowanie widzimy wzrost liczby osób podróżujących do Francji w celu skorzystania ze zwolnień celnych. Od 2021 r. popyt na nasze taryfy na krótki wyjazd zwiększył się ponad trzykrotnie. Natomiast zainteresowanie naszymi jednodniowymi wycieczkami wzrosło ponad dwukrotnie od czasu ich uruchomienia w 2022 r. – informuje na łamach „The Times” Steve Newbery, dyrektor ds. usług pokładowych w linii promowej DFDS.

Ile Wyspiarze mogą przewieźć alkoholu przez granicę?

Zgodnie z prawem Brytyjczycy mogą obecnie przywieźć do Wielkiej Brytanii 42 litry piwa, 18 litrów wina niemusującego i 4 litry alkoholi wysokoprocentowych. Poza tym mogą oni zabrać za jednym razem do UK 9 litrów wina musującego, wina wzmocnionego lub innego napoju alkoholowego o zawartości alkoholu poniżej 22 proc. I to wszystko bez potrzeby uiszczania podatku. Oszczędności są ogromne, mówią eksperci. Dość powiedzieć, że na przykład na jednej butelce markowej tequili Wyspiarze mogą zaoszczędzić nawet 20 funtów.

Tzw. „rejsy alkoholowe” (ang. booze cruises) stały się bardzo popularne w latach 90. XX wieku. To właśnie wtedy Brytyjczycy zaczęli masowo udawać się na druga stronę kanału la Manche po znacznie tańszy alkohol.

Teksty tygodnia

Reformy reform – warsztaty przed przyznaniem świadczenia i zmiany tylko dla nowych wnioskodawców

DWP wprowadza warsztaty przed przyznaniem świadczenia PIP oraz zapowiada zmiany jedynie dla nowych świadczeniobiorców. Jakie zmiany pociągnie za sobą reforma reform?

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Ceny domów w UK spadają. Wszystko przez kupujących żądających zniżek

Z najnowszego raportu Nationwide Building Society wynika, że w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy miesięczny spadek od ponad dwóch lat. Powodem są kupujący, którzy coraz częściej oczekują znaczących obniżek cen.

Przełom w brytyjskiej opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja wejdzie na porodówki

Brytyjska służba zdrowia przechodzi cyfrową rewolucję. Jednym z jej podstawowych elementów będzie pionierski system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym zidentyfikuje zagrożenia związane z bezpieczeństwem pacjentów.

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie