piątek, 20 września, 2024

Różne zasady paszportowe w Ryanair, easyJet i Jet2 w roku 2024

Poniżej przedstawiamy pełną listę wytycznych dotyczących kontroli paszportowych w takich liniach jak Ryanair, easyJet i Jet2.

Wiele osób planuje już wyjazdy na tegoroczne wakacje. Aby jednak uniknąć stresu w podróży, warto zapoznać się z zasadami paszportowymi w głównych liniach lotniczych.

Zasady paszportowe w liniach lotniczych

Jeszcze przed udaniem się na lotnisko powinniśmy upewnić się, czy mamy ze sobą wszystko, co niezbędne, aby uniknąć chaotycznej odprawy. Oprócz znajomości zasad dotyczących bagażu podręcznego obowiązujących w liniach lotniczych, warto znać także wytyczne dotyczące dokumentów podróżnych.

Jest to kluczowe, gdyż pasażerowie, którzy mają problemy z paszportem lub innym dokumentem tożsamości, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. Zasady te różnią się w zależności od linii lotniczych.

Poniżej przedstawiamy zasady konkretnych linii lotniczych dotyczące formy dowodu tożsamości. Warto sprawdzić także zasady dotyczące bagażu podręcznego.

Zasady dotyczące paszportów w Jet2

W przypadku lotów międzynarodowych liniami Jet2 pasażerowie muszą okazać ważny paszport lub dowód osobisty. Natomiast przy lotach krajowych podróżni w wieku 16 lat lub starsi muszą przedstawić ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dzieci poniżej 16. roku życia mogą podróżować bez dokumentu tożsamości ze zdjęciem, pod warunkiem, że podróżują z osobą dorosłą posiadającą ważny dowód tożsamości, która może potwierdzić także tożsamość dziecka.

Ponieważ Wielka Brytania nie jest już częścią Unii Europejskiej, warto pamiętać, że kraje UE wymagają obecnie, aby brytyjskie paszporty były „młodsze” niż dziesięć lat i aby nadal były ważne przez co najmniej trzy miesiące w chwili planowanego opuszczenia kraju.

Zasady paszportowe w Ryanairze

Przy podróży zagranicznej w Ryanairze linie akceptują ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, czyli:

– paszport

– w przypadku podróży poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) paszport musi być ważny przez okres planowanego pobytu

– wszyscy posiadacze paszportów spoza UE podróżujący do kraju członkowskiego UE muszą upewnić się, że ich paszport jest ważny przez co najmniej trzy miesiące od daty opuszczenia kraju.

Zasady w easyJet

Podczas lotów krajowych i międzynarodowych liniami easyjet należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Wszyscy klienci linii podróżujący lotami międzynarodowymi muszą posiadać ważny dowód osobisty lub paszport wydany w UE/EOG/Szwajcarii oraz, jeśli jest to wymagane, ważną wizę.

Paszport musi być w dobrym stanie i podpisany. Niektóre kraje wymagają, aby paszporty były ważne przez minimalny okres trzech lub sześciu miesięcy.

Przed podróżą powinniśmy sprawdzić datę ważności i datę wydania paszportu. Jeśli jesteśmy posiadaczami brytyjskiego paszportu i podróżujemy do krajów UE (z wyjątkiem Irlandii) lub Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Andory, Monako, San Marino, Watykanu lub Szwajcarii, nasz paszport musi być ważny przez co najmniej trzy miesiące od dnia, w którym planujemy wyjazd z UE lub krajów powyższych.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?