Ryanair i Wizz Air rozszerzają działalność w Polsce

Podczas gdy Ryanair zamierza podwoić swoją działalność w Polsce w ciągu dekady, to Wizz Air chce ogłosić 35 nowych samolotów operujących w tym kraju.

Ryanair zamierza podwoić swoją działalność na szybko rozwijającym się polskim rynku i w ciągu następnej dekady rozszerzyć ofertę w Europie Wschodniej. Irlandzkie linie chcą w ten sposób prześcignąć rywala, jakim jest dla nich na polskim rynku Wizz Air.

Ryanair konkuruje z Wizz Air o polskie niebo

W ramach swojej strategii Ryanair, którego niskie ceny pomogły mu zdominować rynki w Irlandii, Włoszech i dużej części Europy Zachodniej, zamierza wzmocnić swoją obecność na lotniskach Europy Wschodniej.

Irlandzki przewoźnik lata już z i do kilkunastu polskich lotnisk. Ma tam także dziewięć baz, powiedział dyrektor generalny Michael O’Leary. Jest to efekt częstych negocjacji umów w celu zapewnienia niższych opłat. Tak kluczowych w walce o utrzymanie niskich kosztów, a także przystępnych cen biletów.

– Za każdym razem, gdy rywalizujemy z Wizzem, mamy zwykle znacznie niższe ceny i znacznie niższe koszty – powiedział O’Leary.

Jako przykład strategii firmy podał Albanię, gdzie Ryanair planuje otworzyć tej zimy 25 nowych tras. W ten sposób chce konkurować z Wizz Air w sercu Europy Wschodniej.

Wizz Air nie stoi w miejscu

Jak można się spodziewać, Wizz Air nie pozwala się prześcignąć irlandzkim liniom i także walczy o polski rynek. Do roku 2038 planuje przeznaczyć co najmniej dwa razy więcej samolotów do operacji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej niż obecnie.

Wkrótce ma również ogłosić, że w samej Polsce pojawi się 35 nowych samolotów Wizz Air, jak powiedział agencji Reuters dyrektor generalny Jozsef Varadi.

– Spodziewamy się dwucyfrowego wzrostu w regionie rok do roku w ciągu najbliższych siedmiu – ośmiu lat – poinformował Varadi.

Łagodniejsze regulacje w Europie Wschodniej

Obecnie Ryanair boryka się z trudnościami w Europie Zachodniej związanymi np. z próbą narzucenia minimalnych cen biletów. Czy chociażby z regulacjami środowiskowymi. Natomiast w Polsce i Europie Wschodniej obowiązują łagodniejsze wymogi regulacyjne, mniejsza kontrola środowiskowa i słabe połączenia kolejowe. To z kolei przyciąga tanie linie lotnicze takie jak Ryanair czy Wizz Air.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk Będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Blisko jeden milion londyńczyków pobiera świadczenia z tytułu Universal Credit

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik

Irlandzkie linie lotnicze wdały się w spór z UE o darmowy bagaż podręczny

Teksty tygodnia

Zakaz fajerwerków w całej Holandii. Kiedy zacznie obowiązywać?

Holenderski parlament zatwierdził wniosek, zgodnie z którym po Sylwestrze 2025 roku zacznie obowiązywać w całym kraju zakaz fajerwerków.

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Przeczytaj także