piątek, 20 września, 2024

Ryanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we Francji

Zapowiedź strajku kontrolerów lotów we Francji zmusiła Ryanair do odwołania ponad 300 zaplanowanych rejsów. Poszkodowanych planowaną na czwartek, a ostatecznie odwołaną akcją strajkową, może być nawet 50 000 pasażerów. W tym mieszkańcy UK udający się na wakacje do Hiszpanii i Włoch.

Francuzi planowali strajk. Odwołali go, ale zbyt późno

Do nieco kuriozalnej sytuacji doszło dziś we Francji, gdzie miał się odbyć powszechny strajk kontrolerów lotów. Francuski urząd lotnictwa cywilnego (DGAC) zapowiadał, że w czwartek 25 kwietnia odwołanych zostanie 75 proc. lotów zaplanowanych z portu lotniczego Paryż-Orly, 55 proc. lotów z lotniska Paryż-Charles de Gaulle i 65 proc. lotów z lotniska w Marsylii. Tymczasem okazało się, że największy francuski związek zawodowy kontrolerów ruchu lotniczego SNCTA odwołał akcję strajkową na niedługo przed jej rozpoczęciem, z uwagi na osiągnięcie porozumienia w sprawie warunków pracy, ale do porozumienia doszło tak późno, że nie udało się przywrócić normalnego ruchu lotniczego. Do zakłóceń w ruchu lotniczym doszło, a dotknięte nimi zostały nie tylko rejsy z i do Francji, ale też wiele lotów do innych krajów. W tym lotów między Wielką Brytanią i popularnymi destynacjami wakacyjnymi w Hiszpanii i Włoszech.

Prezes Ryanair’a jest wściekły. Zakłócenia w podróżowaniu dotknęły 50 000 pasażerów

Suchej nitki na zapowiadanej akcji strajkowej nie pozostawił szef Ryanair’a, jako że linia lotnicza musiała odwołać ponad 300 lotów, które dotknęły bez mała 50 000 pasażerów. – Francuscy kontrolerzy ruchu lotniczego mogą strajkować, to ich prawo. Ale my powinniśmy odwoływać francuskie loty, a nie loty z Irlandii, lecące do Włoch, czy loty z Niemiec do Hiszpanii lub ze Skandynawii do Portugalii – powiedział w mediach poirytowany Michael O’Leary.

Do sprawy odniosła się też dyrektor Airlines for Europe (A4E), Ourania Georgoutsakou, mówiąc: – Wycofanie zawiadomienia o strajku może przynieść pewną ulgę niektórym pasażerom. Ale zrobienie tego w ostatniej chwili oznacza, że i tak wystąpią znaczne zakłócenia w lotach we Francji i w innych częściach Europy.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?