Ryanair przywraca opłatę wycofaną na czas pandemii. Za co znów będzie trzeba płacić?

Fot. Getty

Po niemal 1,5 roku Ryanair przywróci ważną opłatę, zawieszoną w związku z pandemią. Znów zapłacimy za zmianę rezerwacji lotu.

Na samym początku pandemii, w marcu 2020 roku, gdy świat pogrążał się w chaosie pandemii i wprowadzano rygorystyczne ograniczenia w przemieszczaniu się – w tym w lataniu samolotami – Ryanair wprowadził możliwość zmiany rezerwacji bez dodatkowych opłat.

 

Ryanair przywraca opłatę za zmianę rezerwacji

Było to niewątpliwe ułatwienie dla podróżnych, którym często zdarzało się, że na ostatnią chwilę muszą zmienić swoje plany ze względu na dynamicznie zmieniające się ograniczenia w podróżach, szczególnie międzynarodowych. Co prawda, pasażerowie, dokonujący zmian w rezerwacji, wciąż musieli opłacić ewentualną różnicę między ceną pierwotną a ceną ostateczną lotu, jednak Ryanair nie pobierał za samą zmianę żadnych opłat dodatkowych.

Teraz irlandzki przewoźnik powróci do starych, przedpandemicznych zasad. Oznacza to, że w przypadku każdej zmiany trasy lub terminu zarezerwowanego lotu, oprócz różnicy wynikającej z cennika biletów lotniczych, Ryanair będzie pobierał dodatkową opłatę za sam fakt dokonywania zmian w rezerwacji. Ile dokładnie zapłacimy za zmianę rezerwacji?

Według portalu fly4free, w zależności od terminu i trasy lotu, Ryanair pobierze minimum 35 EUR, czyli co najmniej 160 PLN. Co jednak ważne, należy pamiętać, że w przypadku, gdy pierwotna cena biletu będzie niższa niż cena po zmianie rezerwacji, Ryanair nie wyrówna różnicy na korzyść pasażera.

Teksty tygodnia

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Nadchodzi mała fala upałów. Jaka pogoda na maraton?

Synoptycy zapowiadają zbliżającą się małą falę upałów. Czy jednak pogoda na maraton w Londynie będzie sprzyjająca dla biegaczy?

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie