Rzecznik polityki mieszkaniowej UKIP pobrał 827 tys. z tytułu Housing Benefit

Wydatki na opiekę socjalną są systematycznie obniżane, podczas gdy kwoty świadczeń wypłacanych osobom wynajmującym mieszkania sięgają milionów funtów rocznie – informują przedstawiciele związku zawodowego GMB.

Jednym z największych beneficjentów Housing Benefit jest Andrew Charalambous, który w UKIP pełni funkcję rzecznika ds. polityki mieszkaniowej. Kwota 826,395 funtów, którą pobrał w ubiegłym roku sprawia, że plasuje się on na dziesiątym miejscu na liście „landlordów-beneficiarzy”.

- Advertisement -

Najwięcej na benefitach zarobił Mohammed Tanveer z Watford. Jego dochód z tego tytułu wyniósł 3,2 miliona funtów. Z zasiłków utrzymuje się również rodzina Kingów, która zarządza osiedlem socjalnych domów jednorodzinnych w Canvey Island, w hrabstwie Essex. Thorney Bay Park, zamieszkałe przez rodziny, dla których świadczenia socjalne są z reguły jedynym źródłem utrzymania, przyniosło swoim właścicielom 1,924,226 funtów.

Osoby prywatne wynajmują w Wielkiej Brytanii 4,2 miliona mieszkań. W przypadku jednej trzeciej z nich czynsz jest pokrywany częściowo lub całkowicie przez państwo.

„Prawdziwymi beneficjentami opieki socjalnej w naszym kraju są właśnie osoby wynajmujące mieszkania” – twierdzi sekretarz generalny GMB, Paul Kenny. „To podatnicy sponsorują imperia, powstające na rynku wtórnym. Na konta prywatnych landlordów wpłynęło już 9,2 miliarda funtów, z czego znaczna cześć kończy na lokatach w rajach podatkowych” – twierdzi Kenny.

Sekretarz GMB przekonuje, że dla wielu biznesów Housing Benefit to istotna pozycja na po stronie zysków. Przykładem mogą tu być właściciele hotelu pracowniczego City Bellgrove – Ron Barr i Kenneth Gray, którzy od państwa otrzymali z powrotem ponad milion funtów. Budynek, w którym mieści się hotel nabyli natomiast za 65 tysięcy.

Teksty tygodnia

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Polacy będą wyjeżdżać z Wysp? Brytyjska gospodarka słabnie

Wielka Brytania dla Polaków przestaje być atrakcyjnym krajem? Brytyjska gospodarka znowu zaliczyła spadek, największy w sektorach, gdzie pracuje wielu naszych rodaków.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Konserwatyści chcą odebrać zasiłki chorobowe imigrantom

Konserwatyści twierdzą, że imigrantom należy zabronić ubiegania się o zasiłek dla niepełnosprawnych (PIP) i dodatki chorobowe do Universal Credit.

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie