piątek, 20 września, 2024

Śledztwo Ryanaira w sprawie niebezpiecznego lądowania Beinga 737 MAX

Trwa śledztwo w Ryanairze po niebezpiecznym lądowaniu Boeinga 737 MAX. Samolot podchodząc do lądowania „opadał” z wysokości 2000 stóp ze zbyt wysoką prędkością 321 mil na godzinę.

Podczas podchodzenia do lądowania na Stansted samolot Ryanaira Boeing 737 MAX wykonał „niestabilne podejście” – znacznie szybsze niż wynoszą dopuszczalne przepisy dotyczące prędkości zniżania.

Śledztwo w Ryanairze w sprawie Boeinga 737 MAX

Okazało się, że Ryanair wszczął dochodzenie po tym, jak Boeing 737 MAX podchodził do lądowania na lotnisku Stansted z zastraszającą prędkością. W czasie lotu FR1269 z Austrii do Londynu 4 grudnia ubiegłego roku, samolot irlandzkich linii „opadał” z wysokości 2000 stóp z prędkością 321 mil na godzinę.

Wydział Badania Wypadków Lotniczych (Air Accidents Investigation Branch – AAIB) przeanalizował zdarzenie i odnotował gwałtowne opadanie samolotu. Zauważył „dużą prędkość i wysokie nachylenie nosa” w czasie podejścia do lądowania.

Niestabilne podejście do lądowania

Przy tak dużej prędkości opadania pasażerowie byli przerażeni. Eksperci twierdzą, że to niewiarygodne, że z prawie 200 pasażerów i członków załogi nikomu nic się nie stało. Ryanair także potwierdził wystąpienie „niestabilnego podejścia” do lądowania. Poinformował też o współpracy z AAIB w śledztwie nad wyjaśnieniem problemu.

Rzecznik irlandzkich linii lotniczych podał w oświadczeniu:

– To był przypadek niestabilnego podejścia do lądowania. Załoga wykonała „odejście na drugi krąg” i wylądował normalnie podczas drugiego podejścia, zgodnie z procedurą. Ryanair zgłosił tę sprawę AAIB zgodnie z naszą procedurą. Przekazaliśmy szczegóły tego rutynowego dochodzenia AAIB i w pełni współpracujemy przy śledztwie. Nie możemy przekazać dalszych komentarzy do czasu, gdy AAIB zakończy analizę tej sprawy.

Natomiast AAIB z kolei podało: „Dochodzenie w sprawie poważnego zdarzenia jest nadal badane. Dlatego nie możemy w tej chwili podać żadnych dalszych szczegółów. Samolot wylądował bezpiecznie i nie zgłoszono żadnych obrażeń wśród pasażerów ani załogi. Dochodzenie dobiega końca i jego wyniki prawdopodobnie opublikujemy jesienią”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?