Ta szkoła w UK zakazała uczniom przytulania się. To element polityki zerowej tolerancji dla kontaktu fizycznego

Fot. Getty

Szkoła Mossley Hollins High School, położona niedaleko Manchesteru, wzbudziła niemałe zainteresowanie mediów z powodu wprowadzenia polityki zerowej tolerancji dla kontaktu fizycznego. W ramach tej polityki uczniowie nie mają nawet prawa się przytulać.

- Advertisement -

Szkoła Mossley Hollins High School wprowadziła politykę zerowej tolerancji dla kontaktu fizycznego, żeby, jak twierdzi, pomóc dzieciom odnaleźć się w trudnym czasie po pandemii i kolejnych lockdownach. W zasadzie „braku kontaktu” chodzi o to, żeby „żaden uczeń nigdy nie dotykał innego ucznia”, co oznacza, że zakazane są takie zachowania jak „noszenie innych uczniów, przytulanie się lub zabawa w bójki”. Dyrekcja szkoły tłumaczy, że zerowa tolerancja dla kontaktu fizycznego – przede wszystkim w trakcie przerw i w porze lunchu, ma na celu „dalszą poprawę pozytywnej kultury szkolnej”. 

Zakaz przytulania się w szkole w UK – czy można to zrozumieć?

O ile można jeszcze zrozumieć zakaz zabaw, które nadmiernie angażują uczniów i mogą w w związku z tym prowadzić do wypadków, to już nie sposób pojąć, dlaczego zakazane miałoby być okazywanie sobie przez uczniów radości lub empatii, wymagającej fizycznego kontaktu. Argumentacja dyrekcji, że po długich okresach lockdownów wielu uczniów nie wie, jak się zachować, jak nawiązywać przyjaźnie i jak szanować przestrzeń osobistą kolegów, brzmi co najmniej naciąganie. Szkoła nie zamierza jednak wycofać się z przyjętej polityki i zaznacza, że „z pewnością będzie kontynuowała pracę nad tworzeniem wśród uczniów „atmosfery jeszcze spokojniejszej, miłej i bardziej przyjaznej niż wcześniej”. 

 

 

 

W mediach społecznościowych jednak zawrzało po informacji o decyzji dyrekcji szkoły Mossley Hollins High School. „To jedna z najbardziej absurdalnych rzeczy, jakie w życiu widziałem! Wow! Uczenie dzieci, aby nie okazywały uczuć swoim przyjaciołom, to pewny sposób na przysporzenie im problemów. Gdyby moje dziecko chodziło do tej szkoły, to byłbym absolutnie wściekły” – w takich słowach skomentował to jeden z internautów. 

Teksty tygodnia

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Brytyjczycy dopiero dostaną cyfrowe prawo jazdy. W Polsce funkcjonuje od lat!

Brytyjski rząd w końcu wprowadza cyfrowe prawo jazdy –...

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Słabe standardy budowlane zwiększają rachunki za energię o 1000 funtów

Jak wynika z najnowszej analizy, przez słabe standardy budowlane właściciele nowych domów płacą wyższe rachunki za energię.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie