piątek, 20 września, 2024

Kolejna sprytna odpowiedź Ryanaira na skargę pasażerki

Ryanair znany jest ze swoich błyskotliwych i aroganckich odpowiedzi na skargi pasażerów w mediach społecznościowych. Tym razem tania linia lotnicza zareagowała na narzekanie pasażerki, która zapłaciła dodatkowo za miejsce przy oknie, jednak było ono bez okna. 

Pewna pasażerka irlandzkich linii skarżyła się, że zapłaciła za miejsce przy oknie, które okazało się nie mieć okna. Ryanair, który słynie ze swoich aroganckich odpowiedzi w mediach społecznościowych, postanowił zareagować we właściwy sobie sposób na jej skargę.

Miejsce przy oknie… bez okna

Pasażerka irlandzkich linii wykupiła specjalnie miejsce przy oknie, aby w trakcie podróży móc obserwować widoki. Niestety po wejściu na pokład samolotu okazało się, że miejsce jest wprawdzie od strony rzędu okien, jednak akurat przy jej fotelu okna nie było.

AmySavxx postanowiła złożyć swoją skargę na linię lotniczą na Twitterze, niestety dość niezgrabnie: „@Ryanair, zapłaciłam 12 euro za miejsce… ale nie mam okna? Wtf”. Kobieta dołączyła również zdjęcie zrobione z jej fotela w samolocie.

Szybka odpowiedź Ryanair

Odpowiedź tanich linii była bardzo szybka. Tani przewoźnik napisał: „Przeczytaj to jeszcze raz, ale powoli”. Na komentarze innych użytkowników nie trzeba było długo czekać. Niektórzy sugerowali, że za cenę 12 euro pasażerka powinna siedzieć w luku bagażowym.

Pasażerka z Dublina szybko doprecyzowała, że zapłaciła za miejsce przy oknie i ta dodatkowa rezerwacja kosztowała ją 12 euro. A za sam bilet zapłaciła aż 300 euro.

Wyjaśniając, jak mogło dojść do takiej sytuacji, w dyskusję włączył się inny użytkownik Twittera. „Nawet jeśli technicznie rzecz biorąc było to miejsce przy oknie w Boeingu 737-800 znajduje się konkretny rząd, w którym nie ma okna. Wynika to ze sposobu, w jaki jest zbudowany samolot. I tak jest w przypadku każdej linii lotniczej korzystającej z tego typu samolotu” – brzmiało wyjaśnienie, które nie rozwiązało jednak problemu pasażerki z Dublina.

Kobieta twierdzi bowiem, że płacąc dodatkowo za możliwość siedzenia przy oknie w czasie podróży, linia lotnicza powinna wyłączyć z oferty miejsca, przy których okien nie ma.

Narzekanie na Ryanaira sposobem na sławę?

To nie pierwszy raz, kiedy Ryanair odpowiada w zadziwiający sposób na skargi pasażerów. Jakiś czas temu, pasażer, narzekał, że przy jego niewielkim wzroście nie da się siedzieć wygodnie w samolocie, ze względu na mało miejsca na nogi. Mężczyzna napisał, że ma jedynie 170cm wzrostu, na co Ryainar  zapytał czy wobec tego, zaktualizuje on swój profil na Tinderze.  Jak się ostatecznie okazało, mężczyzna miał ponad 180cm wzrostu, jednak jego post zyskał duże zainteresowanie.

Coraz częściej uważa się, że użytkownicy social mediów oznaczają przewoźnika w swoich postach ,narzekając bez powodu, tylko po to, aby uzyskać odpowiedź linii lotniczej i innych osób i tym samym zwiększyć zainteresowanie.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?