Test antygenowy – jak zgłosić wynik i czy jest to konieczne?

Zarówno przy wzroście liczby zachorowań na koronawirusa i okresie świąteczno-noworocznym, kiedy to częściej spotykamy się z bliskimi, więcej osób robi testy antygenowe. Nie wszystkie jednak wiedzą o tym, że za każdym razem należy zgłosić wynik takiego testu. Jak zatem to zrobić i kiedy?

Na grupach na Facebooku często pojawiają się pytania dotyczące popularnych testów antygenowych. Same testy są łatwodostępne, a na wynik nie musimy długo czekać. Robimy je wtedy, gdy np. pracujemy w środowisku, w którym ryzyko zachorowania jest większe, wiemy, że mieliśmy kontakt z osobą chorą, wybieramy się w podróż za granicę lub zwyczajnie zamierzamy spotkać się z bliskimi, których nie chcemy narażać.

 

Jak zgłosić wynik testu antygenowego

Polacy mieszkający w UK pytają często, w jaki sposób mogą zgłosić wynik testu antygenowego i czy jest to obowiązkowe. Odpowiadamy…

Po pierwsze test antygenowy jesteśmy w stanie zrobić sami. Wynik otrzymujemy na urządzeniu przenośnym dostarczonym wraz z testem. Jak możemy przeczytać na brytyjskiej stronie rządowej: wynik testu antygenowego zgłaszamy za każdym razem, gdy taki test zrobimy i jak najszybciej. Nie możemy zgłosić wyniku później niż w ciągu 24 godzin po jego otrzymaniu.

Co potrzebne jest do zgłoszenia wyniku testu antygenowego?

Do zgłoszenia wyniku testu antygenowego potrzebujemy kod QR lub numer identyfikacyjny wydrukowany na pasku testowym (jest to część zestawu, która pokazuje wynik) oraz numer telefonu komórkowego, abyśmy mogli otrzymać SMS-a potwierdzający dostarczenie wyniku.

Jeśli nie możemy w tym celu skorzystać z systemu online, możemy również zadzwonić pod darmowy numer 119, który jest czynny każdego dnia od 7 rano do 23 wieczorem. Uzyskamy pod nim pomoc w aż 200 językach.

Teksty tygodnia

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie