UKIP: „Bruksela 'pierze naszym dzieciom mózgi’ za pomocą kolorowanek”

Eurosceptycy nie chcą rozszerzenia prawa do udziału w referendum co do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na 16- i 17-latki. Zdaniem członków UKIP pokolenie dzisiejszych nastolatków w zbyt dużym stopniu poddane zostało „unijnej propagandzie”. Jednym z narzędzi takiego działania miały być rozdawane w szkołach pro-europejskie kolorowanki.

Wiceprezeska UKIP – Suzanne Evans, stwierdziła, że propozycja Liberalnych Demokratów, aby do głosowania włączyć zarówno młodsze grupy wiekowe, jak i imigrantów, ma na celu manipulowanie jego wynikami. Nastolatki, zdaniem Evans, nie są obiektywne, gdyż od najmłodszych lat poddawane były prounijnej propagandzie. Zapytana, jakie konkretne działania ma na myśli, członkini UKIP stwierdziła: „[Unia] jest wszędzie – od kolorowanek, których motywem przewodnim jest wspólna polityka rolna rozdawanych w podstawówkach, do projektów na poziomie uniwersyteckim. Ilość pieniędzy, jaką UE przeznacza na indoktrynację za pośrednictwem naszego systemu edukacji, jest ogromna” – twierdzi Evans.

- Advertisement -

Rzecznik UKIP ds. gospodarczych – Patrick O’Flynn, na pytanie, czy jego zdaniem brytyjscy uczniowie poddawani są praniu mózgu, stwierdził, że „niewiele do tego brakuje”. „Działania Unii zdecydowanie są ukierunkowane na kształtowanie w młodych ludziach poglądów pro-europejskich” – stwierdził O’Flynn, dodając, że UKIP sprzeciwia się rozprowadzaniu jakichkolwiek materiałów z unijnym logo w szkołach i na uniwersytetach.

Teksty tygodnia

Wybuch w metrze. Chaos na Piccadilly – ogromne opóźnienia

Strażacy walczą z pożarem w okolicy Roxeth Green Avenue w South Harrow, na północnym zachodzie Londynu. Eksplozja w metrze spowodowała poważne opóźnienia w ruchu pociągów.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie