Ważna informacja dla posiadaczy diesli – zmiany w testach MOT dotkną ich najbardziej

W maju 2018 roku testy MOT staną się surowsze dla samochód wyposażonych w silniki diesla. Wprowadzona zostanie również nowa klasyfikacja usterek. Co konkretnie się zmieni?

Od maja 2018 zostaną wprowadzone kolejne zmiany w testach MOT (Ministry of Transport Test). Przede wszystkim dotkną one kierowców samochodów z silnikami diesla. Brytyjski rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych norm emisji spalin. Jak łatwo się domyślić będą one bardziej rygorystyczne. Wpisuje się to w obecną politykę brytyjską i ekologiczne trendy w motoryzacji. Dodajmy, że Parlament Europejski również pracuje nad nowymi przepisami, które zmienią (czytaj – zaostrzą) normy emisji spalin.

- Advertisement -

Uwaga, kierowco! Rząd UK wprowadza zmiany w testach MOT

Wśród zmian znajdzie się również zapis dotyczący samych spalin. Jeśli "układ wydechowy w pojeździe wyposażonym w filtr cząstek stałych emituje widoczny dym o dowolnym kolorze" samochód nie otrzyma certyfikatu MOT, a usterka zostanie sklasyfikowana jako "niebezpieczna". To kolejna ze zmian – teraz defekty zostaną podzielone na trzy grupy – wspomniane "niebezpieczne" ("Dangerous"), "poważne" ("Major") oraz "drugorzędne", "mniej istotne", "drobne" ("Minor").

Zgodnie z nowymi przepisami samochody automatycznie nie przejdą testu MOT jeśli otrzymają wykaże on usterki na poziomie "Dangerous" lub "Major". Z kolei usterki "Minor" w tym nie przeszkodzą, ale zostaną odnotowane na certyfikacie pojazdu.

 

 

UK zakaże jeżdżenia samochodami na benzynę i diesla! Polacy będą je mogli kupić za bezcen?

"Zmieniamy sformułowania, które pojawiać się będą na certyfikacie" – komentuje Neil Barlow, szef polityki MOT w DVSA. "Nowa kategoryzacja powinna wyraźnie pomóc kierowcom. Dzięki niej łatwiej będzie identyfikować, a następnie reperować usterki.

Teksty tygodnia

EasyJet uruchamia nowe zimowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Sezon zimowy 2025 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla pasażerów z południowo-zachodniej Anglii. Popularny przewoźnik easyJet ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z lotniska w Bristolu.

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Nielegalni imigranci pracują jako kurierzy jedzenia

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie