Zmiany w zasiłku PIP. Kluczowe będą najbliższe trzy miesiące

W ramach reformy systemu opieki społecznej, rząd rozpoczyna trzymiesięczne konsultacje dotyczące wypłacania świadczeń Personal Independence Payments. Torysi będą chcieli ograniczyć wypłacanie ludziom chorym gotówki na rzecz lepszego dostępu do opieki medycznej, wypłacania jednorazowych zapomóg lub przyznawania specjalnych voucherów.

Zasiłek Personal Independence Payments nie może zostać utrzymany w dotychczasowej formie

Obecnie z zasiłku Personal Independence Payments korzystają ponad trzy miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii. Cierpią oni na przeróżne schorzenia, które uniemożliwiają im pracę, a jednocześnie wymagają pomocy w wykonywaniu codziennych zadań. Ale rząd jest zdania, że wiele osób pobierających PIP można by choć częściowo zaktywizować zawodowo, gdyby zmienić system pomocy. Zmienić, czyli odebrać chorym regularne wypłaty gotówki, a w zamian za to ułatwić im dostęp do odpowiedniego leczenia lub przyznać im celowane vouchery.

- Advertisement -

W sprawie reformy systemu świadczeń Personal Independence Payments rząd rozpoczął właśnie trzymiesięczne konsultacje społeczne. Z końcem lipca będzie wiadomo, w którą stronę będzie można pójść, żeby zaktywizować ludzi od dawna polegających na wypłatach PIP.

Rishi Sunak chce zaktywizować rynek pracy w UK

Nie jest żadną tajemnicą, że Rishi Sunak od dawna pracuje nad zaktywizowaniem zawodowym społeczeństwa w UK. I reforma wypłacania benefitów w ramach PIP ma być jednym z ważniejszych elementów tych działań. – Jest dla mnie oczywiste, że nasz system świadczeń dla osób niepełnosprawnych nie działa zgodnie z założeniami. Jesteśmy zdeterminowani, aby go zreformować. Aby w przyszłości był on zrównoważony. Abyśmy mogli w dalszym ciągu zapewniać wsparcie tym, którzy naprawdę najbardziej go potrzebują – zaznaczył premier w jednym z wywiadów.

I dodał: – [Plan] wyznacza kolejny rozdział w zakresie naszej reformy systemu opieki społecznej. I stanowi część szerszego planu mającego na celu uczynienie systemu świadczeń bardziej sprawiedliwym dla podatnika. [System ten ma być] lepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb. A jednocześnie trudniejszy do wykorzystania przez tych, którzy próbują oszukać system.

Teksty tygodnia

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Przełom w brytyjskiej opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja wejdzie na porodówki

Brytyjska służba zdrowia przechodzi cyfrową rewolucję. Jednym z jej podstawowych elementów będzie pionierski system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym zidentyfikuje zagrożenia związane z bezpieczeństwem pacjentów.

Met Office ostrzega: powodzie w Wielkiej Brytanii niemal pewne. Ludzie powinni przygotować zestawy awaryjne

Met Office wydało ostrzeżenie, apelując do mieszkańców o przygotowanie się na intensywne opady deszczu i możliwe powodzie. Upały, które jeszcze niedawno dawały się we znaki, mają już odejść w zapomnienie.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie