Zobaczcie, jakie popełniacie błędy przy ładowaniu smartfona!

Co zrobić, aby bateria w telefonie pracowała jak najdłużej? Czy to, jak ładujemy naszego smartfona, wpływa na żywotność akumulatora? Zobaczcie, jak można optymalnie naładować baterię w telefonie i sprawdźcie, ile w tym względzie popełniacie błędów!

Większość z nas żyje w fałszywym przekonaniu, że telefon powinno się ładować dopiero w momencie, gdy jego bateria jest na wyczerpaniu, a także że powinniśmy go pozostawiać podpiętego do ładowarki do czasu osiągnięciu 100-procentowego naładowania. Jednocześnie pokutuje w nas przekonanie, że telefon niszczy częste i krótkie ładowanie. Ale to wszystko błąd! Eksperci zaprzeczyli każdemu z tych twierdzeń.  

- Advertisement -

Uwaga: telefony komórkowe podgrzewają spermę i zmniejszają liczbę plemników!

Zarówno pełne rozładowywanie smartfona, jak i doprowadzanie go do pełnego naładowania nie są dla niego korzystne. Kompletne rozładowywanie smartfonów albo doprowadzanie do sytuacji, w której mają one bardzo niski poziom baterii, jest dla nich zdecydowanie niekorzystne i szybciej je zużywa. Podobnie jest z ładowaniem smartfonów do samego końca, co wielu z nas robi nocą, gdy podłącza telefon do ładowania na czas spania. Bo trzeba wiedzieć, że wysoki poziom naładowania skutkuje cięższą pracą akumulatora i tym samym szybszym jego zużywaniem.

Policja w Wielkiej Brytanii rusza na wojnę z kierowcami rozmawiającymi przez telefon

Eksperci twierdzą zatem, że zamiast doładowywać telefon nocą do maksymalnych wartości, lepiej jest go regularnie podładowywać w ciągu dnia. Optymalną wartość, jaką powinna mieć bateria, to 65-75 proc. naładowania. Smartfon działa bowiem jak samochód, który wcale nie jedzie optymalnie przy skrajnych wartościach prędkości, tylko przy prędkościach średnich. 

Przeczytaj więcej na Polish Express NEWS>>

Teksty tygodnia

Patrole obywatelskie działają jak Straż Graniczna. Tylko nielegalnie!

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek interweniuje w sprawie kontroli na granicy Polski z Niemcami. Jak zapowiedział, zwróci się do ministra spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Siemoniaka o wyjaśnienia dotyczące tego, jak działają tzw. patrole obywatelskie.

Czynsze w Niemczech podrożały o 50 proc. w ciągu 10 lat

Z najnowszych danych wynika, że czynsze w Niemczech od 2015 roku wzrosły średnio o 50 proc. A czasem wzrost ten jest jeszcze większy.

Zamieszki w holenderskim mieście przeciwko zakwaterowaniu imigrantek

W holenderskim mieście, Drenthe, odbyły się nocne zamieszki przeciwko zakwaterowaniu grupy nastoletnich imigrantek.

Nielegalni kurierzy w UK. Tysiące imigrantów pracuje na czarno

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Wracają kontrole na granicach! Polska odpowiada na niemiecką politykę migracyjną

Dziś rano premier Donald Tusk wraz z przedstawicielami Straży Granicznej odbył odprawę, podczas której podjęto decyzję dotyczącą przywrócenia czasowej kontroli na granicach Polski z Niemcami i Litwą. Formalnie decyzja wejdzie w życie 7 lipca.

Przeczytaj także