50 najlepszych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii — które firmy są najlepiej oceniane przez pracowników? [ranking]

Poznaliśmy wyniki rankingu najlepszych (z punktu widzenia pracowników) brytyjskich firm. Został on stworzony na podstawie opinii ich obecnych i byłych pracowników zebranych przez portal Glassdoor. Firma konsultingowa Bain & Company została uznana za najlepszego pracodawcę, a tuż za nią uplasowały się ServiceNow oraz Boston Consulting Group reprezentujące branżę technologiczną.

Coroczny ranking brytyjskich pracodawców przygotowywany jest na podstawie danych zebranych przez portal Glassdoor pod mówiącym wszystko szyldem Best Places to Work. W sumie aż 2,3 miliona pracodawców zostało zweryfikowanych przez Glassdoor pod kątem ich corocznego zestawienia firm najlepszych w ocenie ich pracowników. Średnia ocena przedsiębiorstwa branego pod uwagę w ramach tego zestawienia wyniosła 3,7. Aby się znaleźć w tym rankingu, dana firma musi zatrudniać przynajmniej 1000 osób. Proces wyłaniania najlepszych firm był prosty — pracownicy po prostu przekazywali swoje opinie na temat danej firmy wypełniając odpowiedni formularz przygotowany przez Glassdoor, a potem dane były zbierane i na ich podstawie przygotowano poniższą listę. 

Jaka firma jest najlepszym pracodawcom w UK?

Warto dodać, że także w ten sposób powstaje baza opinii o pracodawcach, w której znajdziemy informacje o wynagrodzeniu, warunkach pracy i wszystkim, co wiążę się z daną firmą, a o czym warto przestrzec potencjalnego pracownika. Co roku na podstawie tych właśnie opinii przygotowywany jest ranking „najlepszych” (czy też będąc dokładniejszym — najlepiej ocenianych przez byłych i obecnych pracowników) pracodawców w Wielkiej Brytanii. Do pewnego stopnia zobiektywizowana ocena stanowi więc sumę subiektywnych opinii poszczególnych osób.

Na liście za rok 2023 znalazło się 13 nowych podmiotów, w tym tak znane marki jak Office for National Statistics czy lotnisko Heathrow. Google jest jedyną firmą, która od 2015 roku pojawiała się we wszystkich zestawieniach i w 2023 roku nie było inaczej. Kilka dużych pracodawców wypadło z listy. Meta i Sky Betting & Gaming były obecne w 2022, ale w tym roku ich zabrakło.

Za co doceniają ją jej pracownicy?

Na pierwszym miejscu zestawienia Best Places to Work znalazła się firma konsultingowa Bain & Company z oceną 4,7 na 5. Jej pracownicy chwalą ją za „ogromne możliwości dokształcania się przez całą karierę” i „niesamowitą kulturę”. Na niższych stopniach podium znajdziemy ServiceNow (to zeszłoroczny zwycięzca) oraz Boston Consulting Group.

W zestawieniu Glassdoor za rok 2023 pojawia się łącznie 13 branż, a firmy technologiczne zdecydowanie zdominowały ranking, pojawiając się łącznie 21 razy (zajmując blisko połowę z 50 lokat). Kolejne miejsce zajmuje dziewięć firm finansowych, siedem firm konsultingowych i cztery zakłady pracy specjalizujące się w produkcji. Dla pełnego kontekstu dodajmy, że nie inaczej było w 2022. Rok wcześniej dało się zauważyć dominację przedsiębiorstw z branż technologicznych. Ich pracownicy są bardzo zadowoleni ze swojego miejsca pracy, przez co aż 19 firm znalazło się na liście, a w czołowej dziesiątce — było ich aż siedem.

Oto wyniki rankingu Best Places to Work

„Ostatni rok przyniósł ekstremalne wzloty i upadki dla osób poszukujących pracy i pracowników, ale pomimo coraz bardziej niepewnego rynku pracy, dane Glassdoor pokazują, że nadal istnieją firmy bardzo skoncentrowane na tworzeniu wyjątkowych doświadczeń pracowników” – komentował dyrektor generalny Glassdoor, Christian Sutherland-Wong. „To zachęcające, że firmy robią wiele, aby zadbać o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie pracowników, różnorodność i integrację, dodatkowe korzyści i elastyczne środowisko pracy, gdy zbliżamy się do 2023 roku. Szczerze gratuluję wszystkim zwycięzcom konkursu Best Places to Work”.

Oto pełne zestawienie Glassdoor:

  1. Bain & Company
  2. ServiceNow
  3. Boston Consulting Group
  4. Equinix
  5. Ocado Technology
  6. Mastercard
  7. Google
  8. Arup
  9. Salesforce
  10. Version 1
  11. Softcat
  12. BlackRock
  13. Microsoft
  14. Adobe
  15. Novuna
  16. Imagination Technologies
  17. Johnson & Johnson
  18. SAP
  19. Wise
  20. Capgemini Invent
  21. Office for National Statistics
  22. Cromwell Tools
  23. Mott MacDonald
  24. SUSE
  25. Cisco Systems
  26. Dell Technologies
  27. Baringa Partners
  28. Schroders
  29. Bloomberg L.P.
  30. S&P Global
  31. Syngenta
  32. Deloitte
  33. VMware
  34. Awin
  35. Diageo
  36. Apple
  37. RBC
  38. Fidelity International
  39. Kainos
  40. Dishoom
  41. Goldman Sachs
  42. Siemens
  43. NFU Mutual
  44. Avanade
  45. McKinsey & Company
  46. Heathrow Airport
  47. Expedia Group
  48. Computacenter
  49. Accenture
  50. Procter & Gamble
 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Mniej, niż 70% osób zdało test „Life in the UK” w 2022 roku — dlaczego ten test jest taki trudny?

Awaryjne lądowanie na londyńskim lotnisku. Pilotów widziano w maskach tlenowych

Ranking piw 2022. Oto najbardziej cenione piwa na świecie

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Stworzył farbę w nowym kolorze i sprzedaje ją za 10 000 funtów

Brytyjski artysta, Stuart Semple twierdzi, że stworzył farbę w nowym kolorze. Naukowcy twierdzą, że nowy kolor jest nie do odtworzenia.

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie