Wizz Air rekrutuje w UK i podwyższa pensje. Ile można zarobić na stanowisku stewardesy bądź stewarda?

Fot. Getty

Wizz Air podnosi wynagrodzenia personelu pracującego w ramach brytyjskiego oddziału firmy, aby zachęcić nowych kandydatów. Na których lotniskach w UK przewoźnikowi najbardziej doskwierają niedobory kadrowe?

W ostatnim czasie, z powodu problemów z niedoborem personelu pokładowego, tania linia lotnicza Wizz Air musiała zmniejszyć liczbę połączeń lotniczych na niektórych swoich trasach. Jednak z uwagi na planowany poważny rozwój, węgierski przewoźnik próbuje zachęcić potencjalnych kandydatów do pracy pod swoimi skrzydłami – między innymi podwyższając wynagrodzenia.

 

Wizz Air podwyższa wynagrodzenia dla personelu pokładowego

Jakie pensje proponuje Wizz Air nowym pracownikom, którzy dołączą do personelu pokładowego taniej linii lotniczej? Według informacji zamieszczonych na portalu fly4free, wynagrodzenia dla stewardes i stewardów są bardzo wysokie i częściowo zależne od stażu pracy. Wizz Air podał widełki w trzech kategoriach związanych z wcześniejszym doświadczeniem zawodowym w pracy w załodze samolotu:

  • pracownicy bez wcześniejszego doświadczenia: 18 000 – 23 450 funtów netto rocznie
  • pracownicy z co najmniej 10-miesięcnym doświadczeniem: 20 480 – 26 480 funtów netto rocznie
  • personel pokładowy starszy rangą: 21 887 – 33 850 funtów netto rocznie.

Wizz Air prowadzi rekrutację w UK

W związku z rekrutacją pracowników do oddziału brytyjskiego, pod koniec marca i na początku kwietnia przewodnik zaplanował w Wielkiej Brytanii wiele spotkań rekrutacyjnych. Wizz Air chce zatrudnić około 100 członków personelu pokładowego, a także pilotów. Do lotnisk w UK, na których Wizz Airowi najbardziej doskwiera brak wystarczającej liczby pracowników, należą przede wszystkim:

  • Luton
  • Gatwick
  • Cardiff
  • Doncaster Shefield.

Oferta Wizz Air z pewnością okaże się atrakcyjna dla wielu osób, które kochają podróże, marzą o wyższych zarobkach i dobrze znają języki obce.

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie